Wysokie Mazowieckie. Remont ośrodka kultury. Miasto dostało...

  Wysokie Mazowieckie. Remont ośrodka kultury. Miasto dostało dofinansowanie (zdjęcia)

  jsz

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wysokie Mazowieckie. Remont ośrodka kultury. Miasto dostało dofinansowanie (zdjęcia)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©UM Wysokie Mazowieckie

  Projekt przebudowy już jest. Powstanie nowa sala kinowa
  Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem czeka remont. To już pewne. Zarząd województwa podlaskiego przyznał miastu 6,7 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

  Zobacz galerię

  - Bardzo się cieszymy. Na tę inwestycję złożyliśmy już tak dużo wniosków i dopiero teraz zdobyliśmy dofinansowanie. Wcześniej zawsze brakowało pieniędzy - mówi Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

  W przyszłym tygodniu podpisanie umowy.
  A na początku lipca rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę. Plany są ambitne. Budynek, w którym mieści się MOK powstał w latach 50-tych. Dotychczas udało się wymienić instalację CO, dach oraz elewację. Wnętrze jest natomiast bardzo przestarzałe. Zwłaszcza sala kinowa. Ta przejdzie gruntowną metamorfozę.

  Zobacz także: Wysokie Mazowieckie. Miasto planuje zbudować nowy dworzec PKS. Projekt już jest (ZDJĘCIA)

  - Sala zyska nowy wygląd, ale też współczesne rozwiązania techniczne i nagłośnienie - zapowiada burmistrz.

  Podkreśla też, że remont MOK to jedna z największych inwestycji w mieście w ostatnim czasie. Ma kosztować w sumie ok. 10 mln zł. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w sierpniu, a prace rusza we wrześniu. Remont ma trwać rok.

  Wspomniane dofinansowanie pochodzi z funduszy na rewitalizację. W sumie zgłoszonych zostało 15 projektów. Ocenę pozytywną otrzymało 12, ale 10 dostanie dofinansowane, gdyż na tyle pozwala pula pieniędzy, przeznaczona na ten konkurs – 55 mln zł. Pozostałe dwa projekty otrzymają dotacje, jeśli pojawią się oszczędności.

  I tak, Bielski Dom Kultury otrzyma 6,7 mln zł na rozbudowę budynku i wyposażenie Bielskiego Domu Kultury oraz rozbiórkę kina „Znicz”, a także zakup i montaż obiektów małej architektury na skwerze im. Izabeli Branickiej. Gmina Hajnówka 9,4 mln zł dotacji przeznaczy na rewitalizację osiedla „Chemiczna”: modernizację stadionu, budowę dwóch basenów, zagospodarowanie terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, budowę placu zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury. Suwałki (dotacja 6,2 mln zł) planują przebudowę budynku „Stara Łaźnia” oraz utworzenie bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza – zbudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, nasadzona zieleń, zamontowane oświetlenie i elementy małej architektury, wyregulowane brzegi rzeki z umocnieniem podstawy skarp, zbudowany slip dla kajaków, przepławka dla ryb oraz kładka dla pieszych i rowerzystów.

  Zobacz także:Posłowie i posłanki z woj. podlaskiego. Co oni tak naprawdę potrafią?

  Z kolei gmina Łapy, która dostanie 8 mln zł, wybuduje budynek na cele kulturalno-edukacyjne przy ul. Głównej 8 oraz przebuduje plac Niepodległości w Łapach. Gmina Sokółka zrealizuje dwa projekty. Dotację w wysokości 3,5 mln gmina wyda na zagospodarowanie terenu wokół zalewu i stworzenie miejsca do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Ma się tam też pojawić m.in. ścieżka rowerowa, plenerowa siłownia i plac zabaw. A 2,5 mln zł przeznaczy na rozbudowę kamienicy wraz z zagospodarowaniem terenu, zlokalizowanej przy ul. Dąbrowskiego 12.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)