Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysokie Mazowieckie. Społeczna rada zadba o sprawy osób niepełnosprawnych. Starosta wręczył nominacje (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Obecnie osoby niepełnosprawne z powiatu wysokomazowieckiego mają znacznie większe możliwości rozwoju, aktywności i rehabilitacji niż kilkanaście lat temu - uważa Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki.
Obecnie osoby niepełnosprawne z powiatu wysokomazowieckiego mają znacznie większe możliwości rozwoju, aktywności i rehabilitacji niż kilkanaście lat temu - uważa Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
Starosta wręczył nominacje członkom Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas spotkania omówiono również obecną sytuację i możliwości pomocy osobom niepełnosprawnych w powiecie.

Najważniejsze wyzwania jakie stoją przed społeczną radą to integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych oraz realizacja ich praw. Oprócz tego odpowiada za opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz tej grupy społecznej i ocenę ich realizacji.

Zadań tych podjęli się Tomasz Kulesza, Anna Felczuk, Marzena Kryńska oraz Krzysztof Porowski, który został jednogłośnie wybrany przewodniczącym rady. Członkowie rady nominacje odebrali 25 listopada, z rąk starosty wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego.

- Obecnie osoby niepełnosprawne z powiatu wysokomazowieckiego mają znacznie większe możliwości rozwoju, aktywności i rehabilitacji niż kilkanaście lat temu, głównie dzięki powstaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych oraz Zakładu Aktywności Zawodowej - mówił starosta.

Zobacz też:
Kulesze Kościelne. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi powiat wysokomazowiecki i spotka się z mieszkańcami (ZDJĘCIA)

Zaznaczył, że od 2006 roku na terenie powiatu wysokomazowieckiego działają dwa warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez stowarzyszenia. Warsztat Terapii Zajęciowej w Ciechanowcu jest prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Natura”. Udział w zajęciach bierze 40 uczestników z gmin Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Szepietowo i Klukowo.

Uczestnicy Warsztatu mają zapewnioną rehabilitację zawodową, społeczną i leczniczą. Dla wielu z nich jest to jedyna szansa wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni oraz rozwijania swoich zainteresowań. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach są prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa.

Do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach uczęszcza 55 uczestników. Na terenie powiatu funkcjonują również dwa Ośrodki Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze: w Kostrach-Noskach oraz Perkach Karpiach. Od 2016 roku w Krzyżewie działa Zakład Aktywności Zawodowej, w którym obecnie zatrudnionych jest 28 osób niepełnosprawnych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna