Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystąpią artyści z całego świata

Aleksandra Charkiewicz [email protected]
Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej czy opery. Tradycją są koncerty na tarasie Muzeum Przyrody.
Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej czy opery. Tradycją są koncerty na tarasie Muzeum Przyrody.
Ruszają Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

Pierwsze koncerty

Pierwsze koncerty

Zaczarowany świat operetki i musicalu - 7. lipca, godz. 17, Opera Podlaska w Białymstoku.
"Panu na chwałę" - 8. lipca, godz. 8, kościół parafialny w Czyżewie.
"Od Bacha do współczesności" - 8. lipca, godz. 11.30, kościół parafialny w Jedwabnem.
"Requiem kamienie wołać będą" - 8. lipca, godz. 12, kościół w Tykocinie.
"Inauguracja festiwalu" - 8. lipca, godz. 16, Muzeum Przyrody w Drozdowie.
"Kabaret Starszych Panów" - 8 lipca, godz. 20, Centrum Katolickie w Łomży.

Gazeta Współczesna - wspolczesna.pl na Facebooku - wybierz "Lubię to". Będziesz na bieżąco

Kilkanaście koncertów i aż 67 wykonawców. Oferta tegorocznego festiwalu jest bardzo atrakcyjna.

Impreza już na stałe wpisała się w nasz kulturalny kalendarz. Mowa o Międzynarodowym Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Koncerty rozpoczynają się w najbliższą sobotę, 7. lipca i potrwają aż do niedzieli, 15. lipca.

Organizatorzy wydarzenia uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili na co możemy liczyć w tym roku.

Klasa światowa
Impreza rok rocznie gromadzi wybitnych artystów muzyki klasycznej. Podobnie będzie i tym razem. Na scenie zaprezentuje się aż 67 wykonawców z kraju i z zagranicy.

- Przyjadą dwie artystki z Wiednia, także z Ukrainy i nawet z Korei - wylicza Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu.

Publiczność będzie mogła podziwiać artystów, którzy występują na wielkich scenach, np. Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Warszawie, opery we Wrocławiu czy opery w Gdańsku.

- Stało się tak, że od kilku lat festiwal jest już międzynarodowy. Staramy się zapraszać zespoły i solistów. Wydaje mi się, że jest to dla nich istotny festiwal - opowiada Szymański.

Program jest napięty
Miłośników muzyki czeka w tym roku aż 16 koncertów. Usłyszymy muzykę operową, klasyczną i instrumentalną, ale zaplanowano też koncerty muzyki klezmerskiej czy przeboje Wasowskiego i Przybory.

Część z nich będzie też artystyczną oprawą mszy świętych. Na scenie zaprezentują się zarówno zespoły artystów jak i soliści. Koncerty będą się odbywały m. in. w Łomży, Drozdowie, Czyżewie czy Tykocinie.
Warto dodać, że w tym roku pierwszy raz do festiwalu przyłączyła się Opera Podlaska w Białymstoku. Gratką będzie też "Halka" Stanisława Moniuszki, którą wystawią w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży.

- Każdy koncert i każda publiczność są szczególne - podkreśla Jacek Szymański. - Chcemy zaprezentować wysoki poziom sztuki i muzyki klasycznej i operowej. Chcemy pokazać, że muzyka klasyczna jest cały czas żywa - dodaje.

Festiwal co roku przyciąga tłumy. Rok temu koncertów wysłuchało 20 tys. osób. Nie są to tylko słuchacze z regionu, ale także z kraju i z zagranicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna