Wzmocniony BAS Białystok dobrze rozpoczął sezon II ligi

Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok wygrały w pierwszej kolejce II ligi
Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok wygrały w pierwszej kolejce II ligi Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszej kolejce II ligi siatkarski BAS Kombinat Budowlany Białystok wygrały 3:0 u siebie z Legionovią.

– Praktycznie tylko na początku trzeciego seta były kłopoty w przyjęciu. Ale szybko to opanowaliśmy. W dwóch pierwszych setach mecz przebiegał pod naszą kontrolą – powiedział Sebastian Grzegorek, trener BAS.

Dobrze wypadły nowe zawodniczki BAS: przyjmujące Barbara Sokolińska (poprzednio Budowlani Toruń) i Anastazja Konkina (Komunalnik Grodno – ekstraklasa Białorusi) oraz atakująca Barbara Sokolińska (wychowanka Pałacu Bydgoszcz, a w poprzednim sezonie w Karpatach Krosno).

BAS Kombinat Budowlany Białystok – Legionovia Legionowo 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)
BAS:
Pisarczyk, Gronostajska, Iber, Sokolińska, Manchak, Sidor, Lichodziejewska ( libero) oraz Szymańska, Konkina, Brukarz, Turko, Artysiewicz, Zalewska ( libero ).

Inne wyniki 1. kolejki: Chemik Olsztyn – Nike Węgrów 2:3, AZS LSW Warszawa – Krótka Mysiadło 3:2, Ósemka Siedlce – AZSAWF Warszawa 1:3, Łaskovia Łask – Sparta Warszawa 3:1. Pauzował zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.