Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z filmem na ty dzięki warsztatom

Urszula Krutul
– Białostocki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – mówi Krzysztof Sienkiewicz. – Pokazy odbywać się będą między październikiem a czerwcem.
– Białostocki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – mówi Krzysztof Sienkiewicz. – Pokazy odbywać się będą między październikiem a czerwcem.
Projekt skierowany do podlaskich uczniów i nauczycieli.

Filmoteka Szkolna

Filmoteka Szkolna

Bieżąca edycja "Projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" będzie realizowana w 32 miastach w Polsce. Weźmie w niej udział około 3 tysięcy nauczycieli i 50 tysięcy uczniów. Pokazanych w jej ramach zostanie około 200 tytułów na ponad 2200 seansach. Projekt popierają m.in. Andrzej Wajda i Jerzy Stuhr.

Od października uczniowie szkół w regionie mogą uczestniczyć w ciekawym projekcie.

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jest realizowany w Białymstoku od 3 lat. W tamtym roku brały w nim udział również szkoły m.in. z Gródka, Wasilkowa czy Moniek.

- Pokazy skierowane są do uczniów w różnym wieku - zapewnia Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury. - Mamy specjalne programy przygotowane dla klas 1-3, 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjum oraz trzy cykle dla uczniów klas ze szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia trwają do końca września. Można się zgłosić na cały cykl, czyli 9 miesięcy albo na wybrane pokazy. Możemy też opracować specjalny program.

Dotychczas w projekcie uczestniczyło kilkanaście tysięcy uczniów z kilkudziesięciu szkół wraz z nauczycielami i opiekunami. Prelekcje przed seansami oraz dyskusje po prowadzą młodzi świetnie przygotowani prelegenci. Są wśród nich wykładowcy uniwersyteccy, animatorzy kultury, psychologowie, filmowcy, dziennikarze i artyści. Opiekunowie mogą zapisać się do Klubu dla Nauczycieli, co procentuje zaproszeniami na wydarzenia kulturalne organizowane w BOK oraz zniżkami na wejścia do kina Forum w Białymstoku.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są w kinach, w których realizowany jest projekt (w woj. podlaskim jest to białostockie Kino Forum działające przy BOK, ul. Legionowa 5) i on-line poprzez stronę www.nhef.pl. Znajduje się tam również lista kin oraz formularze zgłoszeniowe, które trzeba wypełnić. Więcej informacji uzyskacie u Krzysztofa Sienkiewicza, pod numerem telefonu 667 974 409 i mailowo pod adresem: [email protected].

Organizatorzy zapraszają też nauczycieli i dyrektorów szkół na przedpremierowe pokazy filmu "Jak to jest", podczas których odpowiedzą na pytania zainteresowanych.Seanse w Białymstoku 19 i 20 września o godz. 16 w kinie Forum. Obecność należy potwierdzić drogą mailową: [email protected] lub telefoniczną - 667 97 44 09.

- Warto przyjść, ponieważ filmy prezentowane w ramach programu są specjalnie wyselekcjonowane pod kątem młodych ludzi i konkretnych grup wiekowych- mówi Sienkiewicz. - Filmy te są nie tylko rozrywką, ale też poruszają istotne dla młodzieży tematy. Cały cykl ma za zadanie przygotowanie ich do zmierzenia się z rzeczywistością i problemami, które ich spotykają. Poruszają je zarówno uznani twórcy kina współczesnego, jak i klasycy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna