Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z pociągiem nie ma szans

Katarzyna Jabłonowska [email protected]
- Przejazdy powinny być strzeżone. Przecież tylu starszych ludzi może nie usłyszeć pociągu - mówi Jerzy Grzyb, którego spotkaliśmy na przejeździe między osiedlem Białostoczek a działkami.
- Przejazdy powinny być strzeżone. Przecież tylu starszych ludzi może nie usłyszeć pociągu - mówi Jerzy Grzyb, którego spotkaliśmy na przejeździe między osiedlem Białostoczek a działkami.
W Białymstoku jest kilkanaście przejazdów kolejowych. Ośmiu z nich nikt nie pilnuje. Policja i pracownicy PKP apelują o zwiększenie ostrożności przy wjeżdżaniu na tory.

Zdecydowana większość (około 97 - 98 proc) wszystkich wypadków, do których dochodzi na przejazdach kolejowych jest wynikiem niezachowania wystarczającej ostrożności przez kierowców - wynika z policyjnych statystyk. Lekkomyślność kierowców jest tym bardziej przerażająca, że to właśnie oni w czołowym zderzeniu z rozpędzonym pociągiem nie mają najmniejszej szansy na przeżycie.
W ciągu pięciu ostatnich lat, w całym województwie podlaskim doszło do 64 wypadków na przejazdach kolejowych. Życie straciło w nich dwanaście osób, a ponad dwadzieścia zostało rannych. W samym mieście w 2005 r., doszło do jednego wypadku. Pociąg najechał na jadący ul. Baranowicką samochód osobowych. Przyczyną wypadku było - jak zwykle - nieodpowiednie zachowanie kierowcy, który wtargnął na tory, nie upewniwszy się wcześniej, czy nie jedzie po nich żaden pociąg. Tym razem, na szczęście, nikt nie zginął.
Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna