Za dużo mówił

Helena Wysocka hwysocka@wspolczesna.pl
Rodzice gimnazjalistów nie chcą, aby Stanisław Krzywicki stracił fotel dyrektora
Rodzice gimnazjalistów nie chcą, aby Stanisław Krzywicki stracił fotel dyrektora I.Poczobut
Suwałki. Jeśli wójt zmieni dyrektora, nie wpuścimy go do szkoły - zapowiadają rodzice uczniów Gimnazjum w Krasnopolu.

Pozostawienia Stanisława Krzywickiego na kolejną kadencję domagają się też uczniowie i nauczyciele. - To zasłużony i doświadczony pedagog oraz dobry organizator - mówią wspólnym głosem. Wójt Józef Stankiewicz przyznaje, że dyrektor ma zasługi. - Nie jest jednak tak, że wszystko jest idealne - twierdzi.
Wójt chce zmienić
Stanisław Krzywicki jest dyrektorem od ośmiu lat, czyli od początku powstania placówki. W tym czasie, jak twierdzą mieszkańcy wsi, dał się poznać jako doskonały nauczyciel i człowiek. Zabiega o pozyskiwanie środków na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenie szkoły. Jest inicjatorem wielu imprez sportowych, a jego podopieczni odnoszą liczne sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Rzetelnie, co podkreślają mieszkańcy wsi, ocenia pracę nauczycieli i szanuje uczniów. Krzywicki za swoje zaangażowanie otrzymał wiele nagród i wyróżnień.
- Już wiosną tego roku dotarły do nas słuchy, że wójt chce zmienić dyrektora - opowiadają nauczyciele. - Dlaczego? Krzywicki za dużo mówi. Ma swoje zdanie, potrafi powiedzieć wójtowi prosto w oczy, co mu się nie podoba. A to, jak widać, nie wszyscy chcą tolerować.
Nauczyciele wystąpili do gminy z prośbą, aby nie przeprowadzała konkursu i powołała Krzywickiego na kolejną kadencję. Podobny wniosek, poparty kilkudziesięcioma podpisami, złożyła u wójta rada rodziców i uczniowski samorząd.
Stankiewicz pozostawił prośby bez odpowiedzi, a kilka tygodni temu ogłosił konkurs na dyrektora szkoły.
Rodzice będą walczyć
- Mam takie prawo - przypomina Józef Stankiewicz. - Nie kwestionuję zasług dyrektora, ale to nie oznacza, że inny będzie gorszy. Zresztą Krzywicki też może wziąć udział w tym konkursie. Nie ja będą oceniał kandydatów, ale komisja konkursowa. A wygra lepszy.
Wójt dodaje, że jeśli Krzywicki nie przystąpi do konkursu, to nadal będzie mógł realizować się jako społecznik. Pozostanie bowiem w szkole i w dalszym ciągu będzie nauczycielem wychowania fizycznego.
Niezadowoleni z decyzji wójta mieszkańcy Krasnopola zapowiadają, że nie dopuszczą do zmian. Gotowi są, jeśli będzie taka potrzeba, zorganizować blokadę budynku.
- Nie wpuścimy do szkoły i tyle - twierdzą. - Nasze dzieci chętnie chodzą do szkoły, czują się w niej bezpiecznie. My też możemy liczyć na wsparcie, pomoc i zrozumienie dyrektora w wielu sytuacjach. Nie pozwolimy, aby z powodu kaprysu urzędników zostało to zaprzepaszczone.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 55

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gratulacje

Pan Stanisław Krzywicki otrzymał nominację na dyrektora gimnazjum w Krasnopolu na kolejną pięcioletnią kadencję.Jest Pan Super nauczycielem i dyrektorem. Gratuluję.

F
FAJNA GRA - Szachy

2 lipca 2007 r. - to był SZACH a30 lipca 2007 r. to był MAT

P
Pada deszcz

Co to za cyrk, co się dzieje z ludźmi u władzy. Komu ta władza służy, bo chyba tylko dla znajomków.Jest takie powiedzonko " PLUJ W OCZY A ONI MÓWIĄ ŻE TO DESZCZ PADA."

p
przestraszony

Do czego jeszcze jest zdolny i może się posunąć ten organ nadrzędny oprócz eliminowania wartościowych ludzi z zasłużonych stanowisk ?????????????? Czy wiedza, mądrość, solidne wykształcenie, doświadczenie etc. jest dla tego organu nie do akceptacji. Nic tylko dążenie do stworzenia prawdziwego ciemnogrodu. Jest i będzie tu pewien problem prawdziwe środowisko Krasnopola nie uległo SMS-om, C2H5OH, czekoladkom, praniu mózgu ani mydleniu oczu.

C
Ciekawy

To fajnie ,że polecasz ten artykuł tylko trzeba było napisać ,ze to gazeta współczesna. Pozdrawiam i trzymam kciuki za p.Krzywickiego .To jest super facet.

a
artykuł- Nowego nie chcą

Nowego nie chcąSejny. Konkurs na dyrektora gimnazjum nie odbył się, bo członkowie komisji nie przyszli na posiedzenie. W ten sposób utrudnili powołanie nowego szefa placówki.Stanisław Krzywicki powinien być dyrektorem - twierdzą mieszkańcy Krasnopola. (Archiwum) Obawialiśmy się, że konkurs nie będzie przeprowadzony uczciwie i wygra go przypadkowa, ale przychylna gminie osoba - tłumaczą swoje zachowanie "buntownicy”. - A my nie chcemy żadnych zmian w szkole.Władze gminy zdecydowały, że kolejne posiedzenie komisji odbędzie się 30 lipca.Mówi, co myśliOd ośmiu lat dyrektorem gimnazjum w Krasnopolu jest Stanisław Krzywicki. Rada pedagogiczna i rodzice gimnazjalistów twierdzą, że to "właściwy człowiek na właściwym miejscu”. Dba o placówkę oraz wysoki poziom nauczania. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz obiektywnie ocenia pracę innych. Pozyskuje środki pomocowe na zakup pomocy dydaktycznych oraz wyposażenie szkoły. Jest też wielkim społecznikiem. Uczy wychowania fizycznego, a jego uczniowie odnoszą liczne sukcesy. Rozmówcy twierdzą, że Krzywicki ma też wadę.- Mówi, co myśli i w ten sposób niepotrzebnie naraża się miejscowym włodarzom - mówią. - Dlatego chcą go się pozbyć.W tym roku Krzywickiemu kończy się kadencja. Nauczyciele i rodzice wystąpili do wójta z prośbą, aby pozostawił dyrektora na kolejną. Tymczasem gmina ogłosiła konkurs.Nie wszyscy za- Sprawa nie jest taka oczywista - uważa Józef Stankiewicz, wójt Krasnopola. - Owszem, Krzywicki ma sukcesy i dużo zrobił dla tej placówki, ale mam sygnały, że nie wszyscy są zadowoleni z jego pracy.Stankiewicz nie wyklucza jednak, że Krzywicki zostanie na stanowisku.- Jeśli wygra konkurs, nie ma sprawy - zapewnia. - Podpiszemy umowę na kolejne cztery lata.Konkurs, choć o fotel dyrektora zabiegały dwie osoby, nie odbył się, ponieważ nie zebrała się komisja. Posiedzenie zbojkotowało aż pięć osób - przedstawiciele rady pedagogicznej, związków zawodowych oraz rady rodziców. Kolejny termin posiedzenia komisji konkursowej urzędnicy wyznaczyli na 30 lipca.Kolejna próba- Jeśli i tym razem nie zbierze się, powołamy dyrektora poza konkursem - przestrzega wójt Stankiewicz. - Mamy do tego prawo jako organ prowadzący placówkę, który nie tylko finansuje, ale też odpowiada za jej prawidłowe funkcjonowanie.Tymczasem rodzice zapowiadają, że jeśli Krzywicki nie otrzyma nominacji na kolejną kadencję, będą blokować szkołę.- Nie pozwolimy na to, aby wieloletni dorobek naszego dyrektora zniszczyła przypadkowa osoba - mówią. - Chyba mamy prawo decydować, kto będzie uczył nasze dzieci. Zablokujemy wejście do szkoły i nie wpuścimy nowo wybranego dyrektora.

N
Nowego nie chcą

Czytaj artykuł " Nowego nie chcą "Nowego nie chcąKonkurs na dyrektora gimnazjum nie odbył się, bo członkowie komisji nie przyszli na posiedzenie. W ten sposób utrudnili powołanie nowego szefa placówki.

x
xxx

Ja bym uściślił, że w Krasnopolu jak wójt chce, no zresztą zobaczymy już niedługo powinno to się wyjaśnić.

h
hahaha

Musi to na Rusi, w Polsce jak wójt chce

P
Pedagog

Wszystko co się stało, stać się musiało; i tylko to się stanie, co się stać musi.

i
interesant

Zobaczymy czy ktoś dał sie przekupić lub zastraszyć czy też nie. Moim zdaniem jeśli rada rodziców nie pojawiła sie to walczą oni oto aby został obecny dyrektor. Wójt też rozsiewa plotki że Pan Krzywicki ma być dyrektorem, ale jeśli ktoś w to uwierzył to musi być kompletnym idiotą. Gdyby wójt chciał na dyrektora Krzywickiego to by konkursu nie robił, to proste i logiczne. Nie wiem jak Józio może robić z mieszkańców idiotów.Dla niego sie nie podoba dyrektor to ma być zmieniony a jak wszystkim sie nie podoba wójt to już nie przeszkadza. On dobrze wie że jego kadencja sie skończy ale zanim to sie stanie chce jak najwięcej namącić. Tyle że nowym wójtem zostanie ten, kto bedzie miał w programie punkt : wymiana kadry w UG i dyrektora w SP. Tak ze te wszystkie darowane stołki i tak zostaną sprzątnięte a pozostanie tylko wstyd. W całym UG jak dla mnie jest tylko jedna osoba która ma prawidłowe podejście do interesantów, może dlatego że nie siedzi w tym samym budynku co reszta.

d
doktor

Może przedłużyć ale nie przedłuża się jeśli dyrektor nie podoba sie i przeszkadza kręcić własne lody

D
Do 30 lipca 2007 r.

Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono żadnego kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora, organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres sześciu miesięcy. Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na 5 lat szkolnych. Po upływie tego terminu, po zaciągnięciu opinii rady szkoły oraz rady pedagogicznej, w uzgodnieniu z kuratorem oświaty, sprawowanie stanowiska może zostać przedłużone na kolejne pięć lat.

30 lipca 2007 r.

Na dzień 30 lipca 2007 r. zwołano posiedzenie komisji konkursowej, do przeprowadzenia wyboru dyrektora gimnazjum.ponieważ zwołane posiedzenie na dzień 2 lipca 2007 r. się nie odbyło.

P
Popierający

Godność, wyrozumiałość, a i prawdomówność to dla niektórych cechy nie do przyjęcia. Tak na marginesie jestem za pozostawieniem p. Krzywickiego na stanowisku dyrektora, podpisuję sie z pełną odpowiedzialnością na liście walczących o dobro, spokój i bezpieczeństwo gimnazjalistów.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3