Porażka Nidy Pińczów z Unią w Tarnowie 0:2

dor
Piłkarze Nidy Pińczów przegrali w Tarnowie.
Piłkarze Nidy Pińczów przegrali w Tarnowie. fot. Kamil Markiewicz
Sześć minut zabrakło piłkarzom Nidy Pińczów do sprawienia niespodzianki w Tarnowie. W końcówce stracili dwie bramki i ulegli wiceliderowi 0:2.

Robert Szczygieł, trener Nidy:

- W pierwszych 45 minutach mecz był wyrównany. Po przerwie Unia była niezwykle zdeterminowana, bo wiedziała, że Garbarnia przegrała, i udało jej się zdobyć dwie bramki.

Unia Tarnów - TS 1946 Nida Pińczów 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kamil Pawlak 84, 2:0 Kamil Nytko 89.

Unia: Libera - Krupa, Kleinschmidt, Pawlak, Węgrzyn - Sojda Ż, Kazik, Ślęzak Ż, Sieniawski - Popiela, Wolański.

Nida: A. Zyguła 7 - Kempkiewicz 4, Kucybała 4, Szafraniec 5, Myca 4 - Karasek 4, Sobczyk 4, Wilkus 5, Kupczyk 4 - B. Zyguła 5 Ż, Biały 4.

Zmiany: Unia: 46' Matras za Sieniawskiego, 67' Nytko za Ślęzaka, 78' Kroker za Popielę, 82' Drozdowicz za Sojdę. Nida: 75' Baran nie klas. za Karaska, 90' Kłos nie klas. za B. Zygułę.
Sędziował: Grzegorz Noworolnik z Nowego Targu.
Widzów: 500.

W spotkaniu tym z powodu spraw rodzinnych nie mogli zagrać Łukasz Mika i jego starszy brat Michał. Brak zwłaszcza tego pierwszego był bardzo widoczny. Mimo to zespół z Pińczowa mądrze bronił się przez 85 minut i wydawało się, że może sprawić niespodziankę w pojedynku z bardzo dobrze prezentującą się w tej rundzie Unią.

W końcówce gospodarze zdobyli jednak dwie bramki. W 86 minucie Kamil Pawlak, po podaniu Sławomira Matrasa, pokonał Adriana Zygułę. Wynik spotkania ustalił w 89 minucie Kamil Nytko po dobrze wyprowadzonym kontrataku.

- Jeśli chodzi o nasze sytuacje, to w pierwszej połowie z 17 metrów z rzutu wolnego strzelał Bartek Zyguła, ale piłka przeszła obok bramki. W 88 minucie Bartek miał jeszcze jedną okazję, ale minimalnie przestrzelił po rzucie rożnym. Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2 - powiedział trener Nidy Robert Szczygieł.