Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Arkadiusz Jóźwiak nie...

  Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Arkadiusz Jóźwiak nie żyje. Sześciu nastolatków aresztowanych

  Maciej Deja

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Andrzej Jóźwiak nie żyje

  Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Andrzej Jóźwiak nie żyje ©g

  Wielka Brytania. Zabójstwo 40-letniego Polaka w Harlow. Arkadiusz Jóźwiak zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany przez grupę nastolatków.
  Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Andrzej Jóźwiak nie żyje

  Zabójstwo Polaka w Harlow. 43-letni Andrzej Jóźwiak nie żyje ©g

  Brytyjska policja wszczęła śledztwo po ataku na dwóch Polaków w miejscowości Harlow w środkowej Anglii. Jako że jeden z pobitych przez nastoletnich oprawców mężczyzn zmarł w poniedziałek w szpitalu, będą oni odpowiadać za morderstwo.

  Czytaj też: Brutalne zabójstwo w Harlow. Banda młodych ludzi zabiła 40-letniego Polaka

  Sześciu nastolatków zostało aresztowanych po tym, jak zwyzywali, pobili i skopali dwóch Polaków w sobotę późnym wieczorem w mieście Harlow, hrabstwo Essex. Napastnicy zostawili rannych i nieprzytomnych mężczyzn w pobliżu rzędu sklepów. Jeden z poszkodowanych, 43-latek mieszkający w Harlow, został wypisany ze szpitala po odbyciu wstępnych badań – z niewielkimi zadrapaniami i siniakami rąk i brzucha. Drugi z mężczyzn, również mieszkający w tym mieście Arkadiusz Jóźwik, zmarł w wyniku obrażeń głowy w szpitalu Addenbrooke w Cambridge.

  Wielka Brytania: Zabójstwo Polaka w Harlow. 40-letni Arkadiusz Jóźwiak nie żyje  Policja hrabstwa Essex wyjaśnia, że Polacy niczym nie prowokowali oprawców, a śledztwo ma wyjaśnić, czy nie była to zbrodnia z nienawiści. – Po śmierci jednego z poszkodowanych zmieniliśmy charakter śledztwa – teraz to sprawa o morderstwo. Już wstępne przesłuchania doprowadziły nas do pięciu nastolatków, którzy przebywają teraz w areszcie. To był okrutny atak i wzywam każdego, kto ma o nim jakiekolwiek informacje, do niezwłocznego kontaktu – powiedział Al Pitcher, starszy śledczy z dyrektoriatu ciężkich przestępstw Kent i Essex. Napastnicy, o których wspominał to czterej 15-latkowie i jeden 16-latek, wszyscy pochodzący z Harlow. Aresztowano ich w poniedziałek jako podejrzanych o próbę popełnienia morderstwa, po śmierci poszkodowanego zarzut zmieniono. Cała piątka pozostanie tam do 7 października, do czasu zakończenia śledztwa. Szóstego chuligana, 15-latka, zatrzymano już we wtorek – będzie on wkrótce przesłuchiwany. Według relacji miejscowych sklepikarzy, w akcie przemocy uczestniczyło nawet 20 osób, w tym nastoletnie dziewczyny. Jak przyznają, po okolicy często włóczy się gang nawet 50 nastolatków, którzy otwarcie palą skręty i zaczepiają ludzi, również Anglików.

  Morderstwo w Goniądzu. Mąż zastrzelił żonę, później siebie (zdjęcia, wideo)

  W obawie przed dalszymi aktami przemocy, policja zwiększyła patrole w okolicy, w której doszło do zbrodni. Mieszkańcy, w tym brat tragicznie zmarłego, składają tam kwiaty i jego fotografie. – Arek nie mówił zbyt dużo po angielsku. Pierwszy raz zszedł na dół po pizzę i tam spotkał rodaka, zaczęli rozmawiać po polsku. To mogło sprowokować chuliganów – mówił w rozmowie z brytyjską bulwarówką „Daily Mail” Radosław Jóźwik. Według spisu z 2013 roku w Harlow zamieszkiwało 1400 Polaków, co czyniło ich tam najliczniejszą mniejszością narodową.

  Obserwuj nas na Twitterze:  Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)