Zabrakło tylko punktów (video)

Krzysztof Sokólski
Jagiellończykom tylko raz udało się pokonać bramkarza gości
Jagiellończykom tylko raz udało się pokonać bramkarza gości A. Zgiet
Białystok. W fantastycznej atmosferze toczył się mecz białostockiej Jagiellonii z Wisłą Kraków. Dwanaście tysięcy kibiców ubranych w żółto-czerwone swetry i szaliki nie szczędziło gardeł. Sympatycy Jagi stworzyli na trybunach piękny spektakl. Do poziomu swoich fanów starali się dostroić piłkarze. Nie przestraszyli się naszpikowanej gwiazdami Wisły i stawiali jej dzielny opór. Niestety, ponieśli minimalną porażkę 1:2.

Gospodarze odważnie rozpoczęli sobotnie spotkanie. Aktywny był Vuk Sotirović. W 9 minucie Serb został w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów i bramkarza Białej Gwiazdy. W 12 minucie Vuk popisał się efektownym lobem, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Akcje białostoczan rozbudziły nadzieje na trybunach. Niestety, odpowiedź Wisły była natychmiastowa. W 16 minucie Piotr Brożek uwolnił się spod opieki obrońców i wystawił piłkę Radosławowi Matusiakowi. Reprezentant Polski z kilku metrów strzelił do pustej bramki.

Jaga próbowała odrabiać straty. Atakując narażała się na kontry. W 65 minucie Rafał Boguski wyszedł z szybką akcją, w polu karnym podał do Marka Zieńczuka, a ten podwyższył wynik meczu.

Żółto-czerwoni grali do końca. W 76 minucie Jacek Markiewicz zauważył w szesnastce Wisły niepilnowanego Łukasza Tumicza. Wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisko napastnik mocno uderzył po długim rogu pokonując Mariusza Pawełka. Jagiellończycy zwietrzyli swoją szansę. Starali się atakować, ale wynik nie uległ już zmianie.

- Wierzę, że utrzymamy się w pierwszej lidze. Pod jednym warunkiem. Zawodnicy do każdego meczu będą podchodzić z takim zaangażowaniem, jak do dzisiejszego spotkania - powiedział trener Jagiellonii Artur Płatek. - Wiśle gratuluje zwycięstwa i mistrzowskiego tytułu - dodał.

Jeśli w niedzielę Groclin Grodzisk Wielkopolski nie wygra z Zagłębiem Lubin krakowianie będą już cieszyć się z mistrzostwa Polski.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Radosław Matusiak 16; 0:2 - Marek Zieńczuk 65; 1:2 - Łukasz Tumicz 76.

Jagiellonia: Banaszyński - Norambuena Ruz, Kałużny, Nawotczyński, Jarecki - Dzienis (57 Niedziela), Falkowski (68 Sokołowski), Markiewicz, Renusz (75 Tumicz) - Sobociński, Sotirović.
Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Kokoszka, Junior Diaz - Zieńczuk (77 Niedzielan), Dudka, Cantoro, Piotr Brożek - Boguski (90+2 Szabat), Matusiak (90+3 MacPherlin Dudu).
Żółta kartka: Kokoszka (Wisła, 83 minuta za faul).
Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Widzów: 12 000.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.