MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaginieni z województwa podlaskiego. Te osoby przepadły bez śladu. Poszukują ich rodziny i policja [22.10.2022]

td
Te osoby z województwa podlaskiego policja uznała za zaginione. Wszystkie zniknęły bez śladu i do dziś ich los jest nieznany. Lista osób zaginionych z województwa podlaskiego i poszukiwanych przez KWP Białystok aktualna jest na dzień 22.10.2022. Może rozpoznajesz którąś z nich i znasz jej aktualne miejsce pobytu?

Lista osób zaginionych z województwa podlaskiego dostępna jest na oficjalnej stronie komendy wojewódzkiej policji. Znajdują się na niej kobiety i mężczyźni, którzy przepadli bez wieści i z którymi do tej pory nie udało się nawiązać kontaktu. Niektóre osoby za zaginione zostały uznane kilka, a nawet kilkanaście lat temu. Niektóre z osób zaginęły kilka dni temu.

Jeżeli kogoś poznajesz i masz podejrzenia, że może to być osoba zaginiona, niezwłocznie poinformuj o tym policję. Dane kontaktowe do jednostki poszukującej konkretnej osoby znajdziesz pod jej danymi personalnymi.

Zaginięcie osoby – zaistnienie zdarzenia o charakterze nagłym, uniemożliwiającym ustalenie miejsca pobytu osoby i zapewnienie ochrony jej życia, zdrowia lub wolności.

Jakie są przyczyny zaginięć oraz jakimi kryteriami kieruje się policja przy wstępnej ocenie okoliczności zaginięcia?

Policja ze względu na okoliczności zaginięcia i rodzaj wykonywanych czynności poszukiwawczych, wyróżnia 2 kategorie osób zaginionych.

Do kategorii I zostały zaliczone osoby, które opuściły nagle ostatnie miejsce pobytu w okolicznościach uzasadniających podejrzenie:

  • § popełnienia na ich szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności (np. zabójstwo, uprowadzenie w celu zmuszania do uprawiania prostytucji) albo;
  • § zagrożenia dla ich życia, zdrowia lub wolności.

Sytuacje te dotyczą w szczególności zdarzeń:

  • wskazujących na realną możliwość popełnienia samobójstwa,
  • gdy zgłoszono zaginięcie osoby nieletniej do lat 15, po raz pierwszy,
  • z udziałem osób, które z powodu wieku, choroby, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie może kierować swoim postępowaniem albo wymaga opieki lub pomocy innych osób.

Do kategorii II zaliczono osoby, które opuściły ostatnie miejsce swojego pobytu w okolicznościach, które nie wymagają zapewnienia ochrony życia osób zaginionych, w tym szczególnie takie które:

  • § opuściły ostatnie miejsce pobytu z własnej woli, (np. ucieczki nieletnich z domów rodzinnych, domów dziecka, placówek opiekuńczych, choroby psychicznej zaginionych),
  • § wcześniej wykazywały niezadowolenie ze swojej sytuacji życiowej (np. następstwa nieporozumień rodzinnych),
  • § zabrały rzeczy osobiste (np. świadome zerwanie więzi ze środowiskiem).

Data publikacji danych w serwisie: 22.10.2022

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna