Cracovia

2

0 1 połowa

• Koniec meczu. Po czerwonej kartce dla Dominika Hładuna Cracovia odwróciła losy meczu z Zagłębiem i wygrała 2:1

• Niespodziewanie Janusz Gol decyduje się na solową akcję. Kończy ją uderzeniem w boczną siatkę.

• Nie tym razem. Filip Starzyński uderza nad bramką.

• Płka meczowa dla gospodarzy! Bartosz Kopacz faulowany blisko pola karnego Cracovii. Niemal idealna pozycja dla Filipa Starzyńskiego.

• Strata gospodarzy zapoczątkowała kontrę "Pasów". Skończyła się ona równie szybko jak zaczęła, Niedokładne podanie Milana Dimuna do Airama Cabrery.

• Żółta kartka dla Airama Cabrery za grę na czas. Tym razem nie ma wątpliwości.

• Nie powiodła się akcja rezerwowych Zagłębia. Adam Mateuszczyk podaje nie w tempo do Jakuba Maresa.

• Druga połowa zostaje przedłużona aż o 9 minut.

• Zupełnie nieudany strzał Airama Cabrery. Kilka metrów obok bramki.

• Jakub Mares zastępuje Bartosza Ślisza.

• Żółtą kartką upomniany został Sasa Balić.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się (wreszcie) do ataku. Akcja Bartłomieja Pawłowskiego została jednak powstrzymana przez defensywę "Pasów".

• Janusz Gol zdecydował się na strzał z dystansu. Po rykoszecie od Macieja Dąbrowskiego piłka wpada do siatki obok bezradnego Piotra Leciejewskiego!

• CO ZA PECH MACIEJA DĄBROWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

• Adam Mateuszczyk wchodzi za Patryka Tuszyńskiego. Ben van Dael nie chce przegrać tego spotkania - wzmacnia drugą linię.

• Mierzone uderzenie Hiszpana tuż przy prawym słupku daje Cracovii remis! Piotr Leciejewski, który obronił pierwszy strzał, przy dobitce był bezradny!

• CRACOVIA WYRÓWNUJE! JAVI HERNANDEZ!!!

• Było równie groźnie pod drugą bramką! Groźny strzał Filipa Starzyńskiego z trudem odbija Michal Pesković!

• Airam Cabrera minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego!

• 3 087 widzów w Lubinie

• Na boisko wchodzi rezerwowy bramkarz, Piotr Leciejewski. Z murawy schodzi Damjan Bohar.

• Goście mają rzut wolny i przez ok. 20 minut będą grali w przewadze. Zdołają to wykorzystać?

• A jednak! Po interwencji VAR-u Kartka dla Airama Cabrery została anulowana, za to CZERWONĄ KARTKĄ UKARANY ZOSTAJE DOMINIK HŁADUN!!!

A zaczęło się od tego, że w zamieszaniu w polu karnym Airam Cabrera upadł na 11. metrze i otrrzymał żółtą kartkę!

• Jeszcze próba stworzenia zagrożenia po rzucie wolnym. Centra nie znajduje adresata w polu karnym.

• Anemiczny strzał Airama Cabrery nie sprawił problemu Dominikowi Hładunowi.

To chyba pierwsze celne uderzenie "Pasów" w tym spotkaniu.

• Milan Dimun zmienia Filipa Piszczka.

• Kolejna przerwa w grze w wyniku urazu. Bartosz Slisz nie dał rady Filipowi Piszczkowi.

• Zdaniem sędziego Javi Hernandez faulował w ofensywie Sasę Balicia. Ten w ferworze walki... stracił buta. Zauważył to sędzia - nakazał Czarnogórcowi założyć but.

• Gospodarze chcą wykorzystać grę w przewadze. Wywalczyli rzut wolny, po którym Filip Starzyński "przeciągnął" dośrodkowanie. Michal Pesković z "piątki".

• W asyście medyków Michał Helik opuszcza boisko. Powinien na nie niebawem wrócić.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Michał Helik. Jest właśnie opatrywany przez sztab medyczny.

• Damian Dąbrowski przecina podanie Filipa Jagiełły. Początek należy do "Miedziowych".

• Patryk Tuszyński chciał prostopadłym podaniem uruchomić Bartłomieja Pawłowskiego. Zagrywa za lekko i połapała się w tym obrona Cracovii.

• "Pasy" zaczynają drugie trzy kwadranse.

• Wracamy do Lubina, gdzie kończy się ostatnia w tym roku przerwa w meczu Ekstraklasy. Zagłębie prowadzi z Cracovią po bramce Bartosza Kopacza. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Bartosza Kopacza Zagłębie prowadzi z Cracovią.

• Żółta kartka dla Bartłomieja Pawłowskiego za faul na Michale Siplaku.

• Patryk Tuszyński był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia! W sytuacji sam na sam z Michalem Peskoviciem obija słupek!

• Airam Cabrera wchodzi za Sebastiana Strózika. Ta zmiana może zaboleć.

• I powrót do lewej. Michal Pesković łapie piłkę po dośrodkowaniu Sasy Balicia.

• W odpowiedzi "Miedziowi". Atak lewą stroną przeniósł się na prawą, ale dośrodkowanie Bartosza Kopacza pozostawiło wiele do życzenia.

• Javi Hernandez trafia w mur. Dobitka Janusza Gola została zablokowana.

• Cracovia coraz śmielej atakuje. Po aucie na wysokości "szesnastki" gospodarzy wywalczyła rzut wolny ok. 20 metrów od bramki.

• Sasa Balić na spalonym.

• Strzał z dystansu Filipa Jagiełły nie sprawił problemu bramkarzowi "Pasów".

• W odpowiedzi Zagłębie, ale znów zabrakło dokładności. Filip Jagiełło podaje nie w tempo do Bartłomieja Pawłowskiego.

• Janusz Gol przesadził z siłą włożoną w zagranie na lewe skrzydło do Mateusza Wdowiaka. Ten opanował piłkę dopiero za linią końcową.

• Dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego nie znajduje adresata. Piłka w rękawicach Michala Peskovicia.

• Teraz próbowali goście. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Javiego Hernandeza pewnie interweniuje Bartosz Kopacz.

• Gospodarze idą za ciosem. Filip Jagiełło uderza jednak płasko, zza pola karnego, metr obok lewego słupka.

• Filip Starzyński posyła piłkę na 8. metr, skąd Bartosz Ślisz zgrywa głową w ok. narożnika pola bramkowego do wbiegającego Bartosza Kopacza. Ten uprzedził bramkarza i skierował piłkę do siatki!

• ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU! BARTOSZ KOPACZ!!!

• Dwie próby dośrodkowań Filipa Jagiełły z prawej strony. Najpierw został zablokowany, po chwili zyskał rzut rożny.

• Damjan Bohar podłączył się do akcji lewą flanką, po czym zagrywa płasko w pole karne. Patryka Tuszyńskiego uprzedził wślizgiem Michal Siplak. Jeszcze próbował strzelać Bartosz Ślisz- wysoko nad poprzeczką.

• Powalczyli o górną piłkę Sebastian Strózik z Sasą Baliciem. Ucierpiał Czarnogórzec, ale może grać dalej.

• Źle rozegrany rzut rożny przez gości zapoczątkował kontrę "Miedziowych". Laga na wolne pole do Damjana Bohara to był zły pomysł. Szybszy na przedpolu był Michal Pesković.

• Już wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. Ostre zderzenie Sasy Balicia z Mateuszem Wdowiakiem. Opatrywany przez sztab medyczny jest pomocnik Cracovii.

Przez moment goście będą grać w "dziesiątkę".

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rzut oka na tabelę. Obie strony zgromadziły po 24 punkty, ale wyżej, bo na 10. miejscu w tabeli, są "Miedziowi" dzięki lepszemu bilansowi bramek. Sęk w tym, że w ostatnich 5 meczach u siebie Zagłębie zdobyło zaledwie 2 punkty.15 dni temu zremisowali (2:2) z Piastem Gliwice.

"Pasy" zaś z pięciu delegacji przywieźli 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki). Ostatnio wrócili z Gdynią z kompletem punktów po wygranej aż 3:0.

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski - Jakub Mares, Mateusz Możdżeń, Adam Matuszczyk, Łukasz Moneta, Dawid Pakulski, Jakub Tosik.

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski - Adrian Danek, Milan Dimun, Vinicius, Airam Cabrera, Michał Rakoczy, Jakub Serafin.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Jakubika warto przeczytać zapowiedź, którą przygotowała Joanna Sobczykiewicz:

• Coraz bliżej święta, a przed nami pozostały już tylko dwa ostatnie mecze w tym roku Najlepszej Ligi Świata. Lechia zmierzy się z Górnikiem a (również) za 25 minut, w Lubinie, Zagłębie zagra z Cracovią. Zapowiada się więc ciekawe starcie!