Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0. Pierwsza porażka Jagiellonii w dodatkowej części sezonu (zdjęcia)

Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (26.04.2019)
Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (26.04.2019) Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Jagiellonia przegrała 0:2 wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin.

Po wtorkowym meczu z Cracovią Jagiellonia, aby nie tracić sił na długie podróże, nie wracała do Białegostoku, a od razu udała się do Lubina. Oczywiście miało to służyć szybszej regeneracji. Ale od początku było widać, że piłkarze gości nie czują się najlepiej. Na tle Żółto-Czerwonych zawodnicy Zagłębia swobodnie operowali piłką, wygrywali pojedynki, bez trudu przedostawali się w pobliże bramki Mariana Kelemena. Być może sztab szkoleniowy Jagi zakładał, że na początku trzeba oddać inicjatywę rywalom, ale powinno to się zmienić już w szóstej minucie, gdyż gospodarze po golu Damjana Bohara objęli prowadzenie. Niestety po stracie gola obraz gry nie zmienił się. W dalszym ciągu stroną dominującą było Zagłębie, a na kolejne efekty czekaliśmy do 28 minuty. Filip Jagiełło dośrodkował w pole karne, a tam przy bardzo statycznej postawie obrońców Patryk Tuszyński z bliskiej odległości nie dał szans Kelemenowi.

Pierwsza połowa skończyła się dwubramkowym prowadzeniem Zagłębia, a w drugiej niewiele się działo. Oczywiście goście spróbowali mocniej zaatakować, a efektem tego był niecelny strzał głową Jesusa Imaza w 53 minucie, czy w 67 minucie dobra sytuacja Tarasa Romanczuka, także zakończona niecelną główką. Jeszcze w 69 minucie Jakub Wójcicki wygrał pojedynek w polu karnym z Sasą Balicem, ale jego strzał obronił bramkarz Konrad Forenc. To było zdecydowanie za mało na Zagłębie, które miało jeszcze szansę na trzecią bramkę gdy Zoran Arsenić sfaulował w polu karnym Łukasza Porębę. Filip Strarzyński przygotowywał się już do wykonania jedenastki, ale po analizie VAR okazało się, że wcześniej faulowany był Patryk Klimala i zamiast karnego był rzut wolny dla Jagi.

Zmęczeni zawodnicy Jagi nie potrafili więcej zagrozić bramce rywala, a Zagłębie za bardzo nie kwapiło się do podwyższenia prowadzenia i skończyło się 2:0.

Sztab medyczny musi szybko doprowadzić drużynę do lepszej formy fizycznej, bo już w czwartek Jagiellonię czeka mecz sezonu: finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)