KaWu
Zagłębie Lubin-Legia Warszawa
Jeżeli dzisiaj wygra Arka, Legia będzie trzecia od końca.

Zagłębie Lubin-Legia Warszawa:

Sobotnie spotkanie obu zespołów miało przynieść poprawę stylu gry, ale przede wszystkim zdobycie potrzebnych jak tlen punktów. Lubinianie w pięciu meczach zdobyli zaledwie cztery punkty, Legia, która na nowych zawodników wydała niemal 12 milionów złotych i miała być murowanym faworytem w rodzimej lidze, uzbierała zaledwie sześć.

Kibice z Lubina przed meczem wywiesili transparent z napisem "Jakie podejście do kibiców, taki doping" i w pierwszej połowie zrezygnowali ze wspierania swojej drużyny.

Legia, przyjechała do Lubina bez Macieja Iwańskiego, Jakuba Rzeźniczaka i Piotra Gizy, którzy karnie zostali przesunięci do zespołu Młodej Ekstraklasy. Do składu wrócili za to Inaki Astiz i Tomasz Kiełbowicz.

"Miedziowi" rozpoczęli bardzo nerwowo i już w drugiej minucie spotkania mogli stracić bramkę. Po fatalnej interwencji Costy Nhamoinesu piłka odbiła się od poprzeczki i na szczęście dla gospodarzy wyszła w pole.

Ciekawie zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. Dawid Plizga minął Dickson Choto i podał do dobrze ustawionego Mouhamadou Traore, który jednak z pięciu metrów trafił w bramkarza. Chwilę później Michał Kucharczyk wykorzystał błąd obrońców Zagłębia i mocno uderzył z ostrego konta, ale Bojan Isailovic instynktownie zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron goście zaatakowali z większym animuszem i w 50. minucie bliscy byli zdobycia bramki, ale mimo ogromnego zamieszania w polu karnym Zagłębia gola zdobyć nie zdołali. Sytuacja ta zemściła się pięć minut później. Po rzucie rożnym piłka dość przypadkowo trafiła do Plizgi, który skierował ją do bramki.

W 79 minucie znakomite podanie Costy wykorzystał wprowadzony minutę wcześniej Kędziora. Legia przegrywała w Lubinie 2-0.

Honorową bramkę dla Wojskowych zdobył z rzutu karnego Ivica Vrdoljak. Była to 89 minuta spotkania.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Plizga (55), 2:0 Wojciech Kędziora (79), 2:1 Ivica Vrdoljak (89-karny).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Bartczak. Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Manu, Michał Żyro.

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź). Widzów 10 217.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Grzegorz Bartczak, Sergio Mauricio Reina Piedrahita, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Mateusz Bartczak, Martins Ekwueme, Przemysław Kocot, Arkadiusz Woźniak (78. Wojciech Kędziora) - Dawid Plizga, Mouhamadou Traore (90. Łukasz Hanzel).

Legia Warszawa: Kostiantyn Machnowskyj - Tomasz Kiełbowicz, Inaki Astiz, Dickson Choto, Ariel Borysiuk - Ivica Vrdoljak, Manu, Alejandro Ariel Cabral (67. Bruno Mezenga), Artur Jędrzejczyk - Miroslav Radović (67. Maciej Rybus), Michał Kucharczyk (80. Michał Żyro).