Zaiskrzyło w hicie okręgówki. Trzy czerwone kartki i triumf lidera z Krypna

jlas
W hicie okręgówki Krypnianka (żółte koszulki) wygrała 31 z Sokołem
W hicie okręgówki Krypnianka (żółte koszulki) wygrała 31 z Sokołem Anatol Chomicz
W hicie 13. kolejki prowadząca w tabeli Krypnianka Krypno pokonała na własnym boisku Sokoła 1946 Sokółka 3:1.

Szlagierowe spotkanie najlepszych drużyn obecnego sezonu przyniosło dużo kontrowersji. Te dotyczą głównie czerwonych kartek. Sędzia tego meczu często sięgał do kieszonki, a gdy emocje brały górę, bezlitośnie karał piłkarzy obu ekip. W sumie przedwcześnie boisko musiało opuścić trzech zawodników – Hubert Stachurski z Krypnianki oraz Michał Łabieniec i Krystian Czaplejewicz z Sokoła.

Skupiając się zaś na wydarzeniach boiskowych, z przebiegu całego meczu nieznacznie lepszym zespołem byli gospodarze. Tę przewagę zdołali zaznaczyć przed przerwą, trafieniem Patryka Kaczyńskiego.

– W pierwszej połowie rywale nam nie zagrozili. Chwilę po wznowieniu gry podwyższyliśmy prowadzenie i wiedzieliśmy, że goście, chcąc myśleć o dobrym wyniku, będą musieli zaryzykować – opowiada Łukasz Kropiwnicki, trener Krypnianki.

To tylko na moment uśpiło czujność jego podopiecznych, którzy kontaktowego gola autorstwa Czaplejewicza, stracili w 65. minucie. Chwilę później inny gracz Sokoła – Radosław Kabelis stał się bohaterem gospodarzy, pieczętując ich wygraną samobójczym golem.

– To był efekt kontrataku Krypnianki, która wykorzystała kolejną pomyłkę sędziego. Akcję wcześniej powinniśmy zdobyć bramkę na 2:2, ale rzekomo nasz zawodnik był na pozycji spalonej. Jednak każdy widział, że arbiter dokonał złego wyboru, gdyż napastnik wybiegał zza pleców obrońcy – denerwuje się drugi trener Sokoła Krzysztof Stelmaszek.

Nie zmienia to faktu, że lider ma już sześć punktów przewagi nad resztą stawki.

Wciąż niepokonany przed własną publicznością pozostaje Orzeł Kolno, który w tej kolejce pokonał Puszczę Hajnówka 2:1. Ósme w tym sezonie zwycięstwo podopiecznym Ireneusza Piwko zapewniły dwa trafienia Roberta Brzezińskiego.

Wynik 13. kolejki
Piast Białystok – Pomorzanka Sejny 1:2 (1:1).

Bramki: 1:0 – Narewski (14), 1:1 – Januszewicz (33), 1:2 – Soroko (87).

Jasion Jasionówka – Hetman Tykocin 2:3 (1:2).
Bramki: 0:1 – Skutnik (30–samobójcza), 1:1 – Paszko (36), 1:2 – Antonowicz (44), 2:2 – Zawadzki (55), 2:3 – Maliszewski (89).

Krypnianka Krypno – Sokół 1946 Sokółka 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 – Kaczyński (30), 2:0 – Cybulko (62), 2:1 – Czaplejewicz (64), 3:1 – Kabelis (77–samobójcza).

Orzeł Kolno – Puszcza Hajnówka 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 – Markiewicz (19), 1:1 – Brzeziński (50), 2:1 – Brzeziński (82).

Polonia Raczki – Rudnia Zabłudów 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 – Czeremcha (70).

Korona Dobrzyniewo Duże – Kora Korycin 3:3 (0:1).
Bramki: 0:1 – Świenc (30), 0:2 – Lech (48), 1:2 – Adamski (50), 1:3 – Lech (59), 2:3 – Ignatowski (65), 3:3 – Kitlas (78).

LZS Narewka – Czarni Czarna Białostocka 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 – Krasnopolski (20), 2:0 – Turowski (51), 3:0 – Stefanowicz (63), 4:0 – Lasota (78).

Kolejarz Czeremcha – UM Krynki 0:1 (0:1).
Bramki: 0:1 – Jurczenia (17).

1. Krypnianka 13 34 41:10
2. Sokół 13 28 31:12
3. Pomorzanka 13 27 28:12
4. Rudnia 13 26 29:14
5. Orzeł 13 26 37:16
6. LZS Narewka 13 21 25:16