Zakaz wieszania materiałów wyborczych? Nie dotyczy kandydatów PiS [zdjęcia]

JBa

Wideo

Trwa kampania wyborcza. Komitety prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na zachęcenie mieszkańców do głosowania. Banery, plakaty, ulotki widoczne są w całym mieście. Okazuje się, że wiszą także w miejscach, gdzie agitacja jest zabroniona.

Na skrzyżowaniu ulicy Gierczyńskiej z placem Niepodległości w Łomży trwa budowa placówki terenowej KRUS. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa i pozostaje w trwałym zarządzie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prezes KRUS jest centralnym organem administracji rządowej i z jego upoważnienia Oddział Regionalny w Białymstoku nadzoruje budowę łomżyńskiej placówki.

- Prowadzenie agitacji wyborczej, w jakiejkolwiek formie, na terenie urzędów administracji rządowej jest zabronione. W związku z powyższym na ogrodzeniu zostały umieszczone informacje o zakazie rozwieszania materiałów wyborczych – mówi Anna Zofia Ignatowicz – Grądzka, pełniąca obowiązki dyrektora OR KRUS.

Jak widać zakaz nie obowiązuje kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno Agnieszka Muzyk, jak i Piotr Modzelewski, których wizerunek zdobi ogrodzenie, zgodnie twierdzą, że plakaty wiszą w tym miejscu legalnie. Dyrektor OR w Białymstoku twierdzi jednak, że oddział nie wyrażał zgodny żadnemu kandydatowi, jak też komitetowi wyborczemu, na umieszczenie materiałów wyborczych na ogrodzeniu terenu budowy.

- Mamy zgodę wykonawcy inwestycji – mówi Piotr Modzelewski.

Czytaj też: Poseł Bernadeta Krynicka na rachunku za wodę z łomżyńskiej spółdzielni mieszkaniowej

Jak tłumaczy Agnieszka Muzyk, ogrodzenie jest własnością firmy prowadzącej inwestycję i to ona podjęła decyzję, że wiesza dwa plakaty, a ponieważ nie życzy sobie obecności innych kandydatów, powiesiła kartki z informacją o zakazie.

- To jest sprawdzone przez prawników, inaczej nie zaryzykowałabym czegoś takiego. Inwestycja należy do KRUS-u, ale płot jest oddalony o 10 cm i należy tylko do wykonawcy – mówi Agnieszka Muzyk i przyznaje, że te dwa banery zrobiły mnóstwo zamieszania wśród konkurentów.

Co na to wszystko mieszkańcy Łomży? Przekonamy się 13 października br., kiedy pójdą do urn. Tymczasem zobaczcie co powiedzieli przechodnie, których spotkaliśmy w tym miejscu.

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To, że wiszą na płocie to mały pikuś. Duży pikuś to jest to, że te plakaty to ordynarne monidła. Za to powinno być więzienie!

j
jolanta w.

PIS zawładnął całym krajem, atmosfera gorsza niż na Białorusi, .. dojnej zmianie wolno więcej ... mnie przeraża to .. boję się przyszłości ...

c
cryo
5 października, 07:30, Gość:

Tylko PiS . Na tych ;judaszów; co za ;srebrniki; się zaprzedali Brukseli -nigdy .Ostatnio pokazali ponownie swoje oblicze ;europarlamentarzyści.; polscy z PSL- Kalinowski ,POKO -Halicki przy przesluchaniu polskiego kandydata na komisarza d/s rolnictwa atakując go ;niestosownymi;pytaniami. ; TYLKO PiS .

niestosowne pytania " Proszę odpowiedzieć TAK/NIE . Czy skończył Pan niszczyć polskie rolnictwo?"

G
Gość

Tylko PiS . Na tych ;judaszów; co za ;srebrniki; się zaprzedali Brukseli -nigdy .Ostatnio pokazali ponownie swoje oblicze ;europarlamentarzyści.; polscy z PSL- Kalinowski ,POKO -Halicki przy przesluchaniu polskiego kandydata na komisarza d/s rolnictwa atakując go ;niestosownymi;pytaniami. ; TYLKO PiS .

G
Gość

Konfederacja. Lista nr 4. Gdyby Panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zależało na ludziach to zmniejszyłby opodatkowanie pracy zmniejszając składki ZUS. Komuniści z PiS robią odwrotnie dokładnie to samo co w PRL, w Grecji i Wenezueli podnoszą radykalnie koszty pracy, co przekłada się na wzrost kosztów produkcji i wzrost inflacji. Firmy będą coraz mniej konkurencyjne, część zredukuje zatrudnienie, część zbankrutuje, część ucieknie w szarą strefę, część ucieknie za granicę, ale większość podniesie ceny wyrobów co spowoduje gwałtowny wzrost cen i inflacji. Najwięcej stracą ci co mają oszczędności, najczęściej emeryci i renciści, generalnie najbiedniejsi, żyjący z zasiłków socjalnych. Coraz więcej osób będzie żyło z zasiłków, za które będzie można coraz mniej kupić, a kryzys gospodarczy jest tylko kwestią czasu. Jedynie Konfederacja może powstrzymać to szaleństwo, która ma bardzo duże szanse dostać się do Sejmu i zostać języczkiem uwagi bez której nie stworzy się większości w Sejmie. Konfederacja wymusi zmniejszenie obciążeń podatkowych, w tym składek ZUS co przełoży się na rzeczywisty wzrost zamożności Polaków i szybszy wzrost gospodarczy. Dobrobyt, bogactwo bierze się z pracy, a nie z kredytów, dotacji, rozdawnictwa, zasiłków, rozrostu biurokracji, marnotrawstwa, liczby luksusowych limuzyn i samolotów dla VIP-ów, dekretów, czy ustaw etc. Konfederacja. Lista nr 4.

a
adam

no zaglada ameryki to nawiedzone pisowskie lomzyki

D
DD

Skoro powołujemy się na przepisy, to zgodnie z prawem obiekt w trakcie budowy jest w dyspozycji firmy dokonującej budowę, a żeby było dokładniej, to władze miasta MUSIAŁY PRZEKAZAĆ TEREN KIEROWNIKOWI BUDOWY. A kierownik budowy może robić co chce...

G
Gość

ch*j tam z tą Polską wschodnią -słowa ministra Włodzimierza Karpińskiego- Ministra skarbu w rządach PO PSL- warto przypomnieć te słowa tym którzy wierzą w zapewnienia o miłości do Podlasia, Tyszkiewicza, Truskolaskiego , Krajewskiego, Leszczyńskiego i innych z tej tęczowej formacji

A
Andrew

czyli płot stoi na gruncie miasta- wykonawca płaci za zajęcie pasa drogowego?

c
cryo
4 października, 12:54, Fm:

Tylko PIS

tylko w agitacji Agenta Pis Da..... przejdą latka , a okaże się , że cała Polska była w opozycji.....

O
Obywatel

Zakazane? Jaki problem, ciemna noc i po sprawie. Na bezprawie odpowiadać tym samym.

G
Gość
4 października, 12:54, Fm:

Tylko PIS

4 października, 07:58, Gość:

Chciałbyś

4 października, 14:48, Fm:

Reszta to zdrajcy Polski!

NIE .

F
Fm
4 października, 12:54, Fm:

Tylko PIS

4 października, 07:58, Gość:

Chciałbyś

Reszta to zdrajcy Polski!

G
Gość
4 października, 12:54, Fm:

Tylko PIS

Chciałbyś

G
Gość

Konfederacja. Lista nr 4. Każde rządy autorytarne zaczynają się od masowego rozdawnictwa dla mas, co ma zasłonić przejmowanie i kontrolowanie przez władzę instytucji w demokratycznym państwie prawa, które mają patrzeć władzy na ręce, dbać o czyste reguły gry, kontrolować władze, te instytucje przestają to robić, istnieją tylko stają się fikcją, ponieważ nie wykonują swoich obowiązków. Masowe rozdawnictwo dla mas kończy się najczęściej kryzysem gospodarczym lub w momencie wprowadzenia dyktatury, czyli przejęcia wszystkiego przez jeden ośrodek władzy, niekoniecznie konstytucyjny. W rzeczywistości każda władza autorytarna wszystko chce kontrolować. Komuniści z PiS trafili na dobrą koniunkturę gospodarczą. Mieli szczęście to wszystko. Gospodarka rozwija się w cyklach koniunkturalnych, bardzo nieregularnych, w uproszczeniu co kilkanaście lat mamy dołki i górki. Komuniści z PiS trafili na górkę i zamiast ją wykorzystać i pieniądze z dobrej koniunktury przeznaczyć na obniżkę podatków, składek ZUS, żeby podnieść rzeczywiście poziom życia dla obywateli, inwestycje w infrastrukturę i spłatę długów w celu przedłużenia dobrej koniunktury i złagodzenia spowolnienia w czasie dołka gospodarczego. Komuniści z PiS przejadają oszczędności z Otwartych Funduszy Emerytalnych, zadłużają Polskę i Polaków na potęgę, przeznaczają wszystko na konsumpcję, rozrost administracji, biurokracji, zakup luksusowych limuzyn i samolotów dla VIP-ów, generalnie przywileje dla władzy, budują wręcz Bizancjum dla administracji. Budują rzeczy nieistotne i zbędne: muzea i cmentarze ( głównie dla Żydów ), teatry, centra kongresowe, ścieżki rowerowe i pomniki. Przypominam, że za kacyka komunistycznego Edwarda Gierka wzrost gospodarczy był znacznie szybszy niż obecnie, budowano fabryki, przemysł zbrojeniowy, mieszkania. Dzisiaj komuniści z PiS przeznaczają gigantyczne pieniądze na zakup broni z USA, ale bez offsetu, czyli transferu nowoczesnych technologii do przemysłu, czyli w praktyce rozwijają przemysł zbrojeniowy w USA i tam tworzą miejsca pracy, a przemysł zbrojeniowy w Polsce podupada. Mało tego, jak w kolonii Polska finansuje pobyt obcych wojsk z USA na swoim terytorium, które zajmują się jedynie szkoleniem, jak szybko ewakuować się z Polski w przypadku zagrożenia. Polska jest jedynym krajem na świecie, co przyznał sam prezydent USA Pan Donald Trump, że USA nie musi płacić miliardów USD za pobyt wojsk USA w Polsce, jak w innych krajach, przeciwnie na tym USA jeszcze zarabia, to Polska płaci USA. Komuniści z PiS zadłużają Polskę i Polaków znacznie szybciej niż PZPR Polską Rzeczpospolitą Ludową. To musi skończyć się katastrofą w gospodarce. Cudów nie ma, takie są żelazne prawa ekonomii. Ja mogę jedynie ostrzegać, nic więcej i prosić o głos na Konfederację. Jeszcze można to szaleństwo zatrzymać, oddając swój głos na listę nr 4, Konfederację.

Dodaj ogłoszenie