ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki. Tie-break był blisko

Adam Muśko
Adam Muśko
Bartłomiej Bołądź w meczu z ZAKSĄ zdobył 25 punktów
Bartłomiej Bołądź w meczu z ZAKSĄ zdobył 25 punktów facebook Ślepsk Malow Suwałki
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 wyjazdowy mecz z liderem tabeli PlusLigi ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Suwalski zespół zagrał dobre spotkanie, ale niestety po drugiej stronie siatki był zdecydowany lidera tabeli i zespół w tym sezonie jeszcze niepokonany w lidze. Z każdą inna drużyną rozgrywek tak dysponowany Ślepsk Malow najprawdopodobniej zdobyłby punkty, ale na ZAKSĘ to było za mało.

Mecz miał kilka zwrotów akcji, ale decydującym momentem o tym, że goście przegrali była końcówka czwartego seta. Ślepsk Malow wygrywał już 19:16 i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do doprowadzenia do piątej partii. Niestety ZAKSA miała Jakuba Kochanowskiego, który odpalił skuteczną zagrywkę w odpowiednim momencie. Gdy środkowy pojawił się w polu serwisowym gospodarze od stanu 16:19 doprowadzili do wyniku 21:19, a sam Kochanowski posłał dwa asy. Jeszcze była kontrowersyjna decyzja sędziego, który odgwizdał podwójne odbicie Joshowi Tuanidze i Ślepsk Malow przegrał do23.

Blisko zwycięstwa podopieczni Andrzeja Kowala byli także w pierwszych dwóch setach.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:23)