Paweł Wiśniewski
W finale kategorii 125 kg zapaśniczego Memoriału Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym, Robert Baran pokonał Amerykanina Anthony Lawrence’a Cassioppiego PAP/Leszek Szymański
W ostatnim dniu 31. edycji zapaśniczego Memoriału Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym, Robert Baran okazał się najlepszym zawodnikiem najcięższej kategorii 125 kg. W pojedynku finałowym pokonał Amerykanina Anthony Lawrence’a Cassioppiego 3:0.

W sumie reprezentanci Polski dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium w hali OSiR we Włochach. Wcześniej, kategorię 74 kg wygrał wnuk polskiego zesłańca, a urodzony z Wiłujsku na Syberii, Eduard Grigoriew.
Drugie miejsca wywalczyli Sebastian Jezierzański w kategorii 86 kg i Radosław Marcinkiewicz w 94 kg.

Polsce przypadła czwarta lokata w klasyfikacji punktowej memoriału (77 pkt). Najlepsi okazali się Ukraińcy - 123 pkt, wyprzedzając USA - 109 i Gruzję – 86.

387 zawodników i zawodniczek z 33 krajów wystąpi w Warszawie w trzech turniejach zapaśniczych - Memoriałach Władysława Pytlasińskiego, Wacława Ziółkowskiego oraz Poland Open.