Zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej uczestniczył w międzynarodowym proteście w Brukseli. Rolnicy domagają się wsparcia w związku z kryzysem

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Międzynarodowy protest rolników w Brukseli.
Międzynarodowy protest rolników w Brukseli. fb/Podlaska Izba Rolnicza
Międzynarodowy protest rolników w Brukseli. Rolnicy domagają się wsparcia w związku z kryzysem zbożowym. W międzynarodowym proteście brał udział również zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej. Rolnicy chcą równej konkurencji oraz przestrzegania standardów produkcji.

Kryzys zbożowy postępuje. Ceny zbóż nadal spadają. Różnice pomiędzy cenami z lutego i maja są duże różnice. Wiele gospodarstw prowadzi działalność poniżej odpowiedzialności. W związku z trudną sytuacją Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała 23 maja w Brukseli międzynarodowy protest rolników. Podczas manifestacji rolnicy z krajów szczególnie dotkniętych kryzysem na rynku zbóż i roślin oleistych wyrażali swoje postulaty dotyczące przyszłości rolnictwa w Europie, włączając w to również sprawę Ukrainy. Rolnicy domagają się wsparcia dla rolnictwa w związku z liberalizacją handlu z Ukrainą, równych warunków konkurencji i przestrzegania standardów produkcji.

Protest zgromadził oddanych rolników z różnych regionów, zjednoczonych w determinacji do rozwiązania pilnych problemów, które wpływają na nasze źródło utrzymania - przekazuje na facebooku Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz na czele międzynarodowej delegacji przedstawicieli izb i organizacji rolniczych z Europy Środkowo-Wschodniej wręczył postulaty komisarzowi rolnictwa UE, Januszowi Wojciechowskiemu, z manifestacji rolników w Brukseli.

W międzynarodowym proteście brała także udział delegacja Podlaskiej Izby Rolniczej z prezesem Grzegorzem Leszczyńskim na czele.

Jesteśmy tutaj z europejskimi rolnikami, aby zakomunikować politykom, że z naszymi gospodarstwami źle się dzieje. Zboże jest tanie. Musimy konkurować z tańszymi produktami z Ukrainy. Politycy muszą nam pomóc, żebyśmy przetrwali te ciężkie chwile. Podlascy gospodarze zmagają się ze spadającą ceną mleka. Nie wytrzymamy tej konkurencji – powiedział w trakcie manifestacji prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński. - Ceny interwencyjne muszą być podniesione o 200%. Musi zostać wykupione mleko w proszku na zapasy, aby utrzymać produkcję mleczną w naszym województwie. Potrzebujemy tanich kredytów na utrzymanie produkcji – dodał prezes podlaskiej izby.

iPolitycznie - Jeśli KE nas nie posłucha, będziemy żądać rekompensat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie