Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarząd województwa podlaskiego podzielił się kompetencjami i nadzorem (zdjęcia)

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Ślubowanie, podział kompetencji i nadzoru nad jednostkami podległymi województwu – to najważniejsze dzisiejsze decyzje nowego Zarządu Województwa Podlaskiego.
Ślubowanie, podział kompetencji i nadzoru nad jednostkami podległymi województwu – to najważniejsze dzisiejsze decyzje nowego Zarządu Województwa Podlaskiego. Archiwum
Ślubowanie, podział kompetencji i nadzoru nad jednostkami podległymi województwu – to najważniejsze dzisiejsze decyzje nowego Zarządu Województwa Podlaskiego.

W piątkowe (14.12) przedpołudnie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przyjął od wicemarszałków i członków zarządu ślubowanie, ktore brzmiało:

Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania. Tak mi dopomóż Bóg.

CZYTAJ TEŻ: Stanisław Derehajło, nowy wicemarszałek województwa podlaskiego, pozwał kandydata na wójta Bociek

Po podpisaniu dokumentów z tekstem ślubowania zarząd rozpoczął swoje pierwsze posiedzenie. Jego najważniejszym punktem był podział nadzoru nad jednostkami podległymi województwu. Uchwała ta została przyjęta jednomyślnie.

Ponadto, marszałek Kosicki podpisał również pierwsze rozporządzenie, w którym każdemu z przedstawicieli zarządu przyznał tzw. kompetencje czyli nadzór nad poszczególnymi departamentami i jednostkami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Zobacz, kto od 14 grudnia 2018 r. będzie pełnił poszczególne role w zarządzie. Kliknij w zdjęcie główne lub przycisk poniżej, by przejść do galerii.

Jednocześnie marszałek województwa przyznał, że w przypadku kompetencji poszczególnych członków zarządu, nie wyklucza drobnych korekt w ciągu najbliższych tygodni.

I sesja sejmiku wojewódzkiego w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna