Zawodniczki Juvenii Białystok startowały w Calgary

Magdalena Warakomska z Juvenii zajęła 33 miejsce na 1500 metrów i 7 w sztafecie podczas Pucharu Świata w Calgary. Wojciech Wojtkielewicz
Siódme miejsce sztafety żeńskiej to najlepszy wynik Polaków podczas pierwszego Pucharu Świata, który został rozegrany w Calgary. Startowały dwie zawodniczki Juvenii Białystok.

W składzie sztafety pojechały Magdalena Warakomska i Patrycja Markiewicz z białostockiego klubu oraz Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg) i Monika Grządkowska (GKS Stoczniowiec Gdański). Polki w swoim biegu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce, za Węgierkami i uzyskały bezpośredni awans do półfinału. Czas z tego biegu to 4:18,018 min. jest niewiele gorszy od rekordu Polski – 4:17,667 min. W półfinale było już znacznie gorzej i nasza reprezentacja z czasem 4:34,185 min. była czwarta. W finale B Polki zajęły trzecie miejsce (4:20,790 min.) i ostatecznie zostały sklasyfikowane na siódmej pozycji.

Z indywidualnych startów białostoczanek na lepsze wyniki można było liczyć w przypadku bardziej doświadczonej Warakomskiej. Niestety nasza łyżwiarka na swoim koronnym dystansie 500 metrów została zdyskwalifikowana, a na 1500 metrów ostatecznie była 33.

Natomiast debiutująca na tej rangi zawodach 16-letnia Markiewicz na 500 metrów odpadła w półfinale repasaży, a na 1500 metrów zajęła 38 miejsce.

Na pierwsze zawody Pucharu Świata z różnych powodów powołania nie dostali najlepsi zawodnicy Juvenii: Patrycja Maliszewska (wraca do formy po poważnej kontuzji), Natalia Maliszewska (z powodu choroby nie wystartowała w zawodach kwalifikacyjnych), Bartosz Konopko (kontuzja) oraz Rafał Anikiej (w kwalifikacjach wywalczył miejsce w kadrze, ale zrezygnował z przygotowań z reprezentacją).

Polacy zostali w Ameryce Północnej gdzie od piątku będą startować w Pucharze Świata w Salt Lake City.

Także w piątek w Białymstoku rozpocznie się szósta edycja zawodów “Evo Cup”. W piątek, sobotę i niedzielę rywalizacja na lodowisku w Zwierzyńcu będzie się zaczynała o godzinie 9.