MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbadaj swój słuch za darmo

Aleksandra Charkiewicz [email protected]
Jan Lisiecki  wyjaśnia, że warto jest organizować taką akcję, jeśli można w ten sposób pomóc choćby kilku osobom. Takie plakaty już zawisły  w wielu łomżyńskich blokach
Jan Lisiecki wyjaśnia, że warto jest organizować taką akcję, jeśli można w ten sposób pomóc choćby kilku osobom. Takie plakaty już zawisły w wielu łomżyńskich blokach
Od 19 do 30 września skorzystaj z porady laryngologa.

Zapisz się!

Zapisz się!

Badania będą przeprowadzane w siedzibie firmy GEERS (zajmującej się akustyką słuchu) przy Al. Legionów 27, od 19 do 30 września. Na wizytę w gabinecie może się zapisać każdy, kto ukończył 10 rok życia. Zapisy przyjmowane są w siedzibie GEERS oraz pod numerem telefonu 86 215 00 19. Tam też można uzyskać niezbędne informacje.

Jan Lisiecki i łomżyńska firma GEERS organizują bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców naszego miasta.

Bardzo ważne, żeby regularnie wykonywać takie badania - mówi Jan Lisiecki, honorowy przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, który postanowił zorganizować dla mieszkańców Łomży bezpłatną kontrolę słuchu.

Jan Lisiecki sam cierpi na niedosłuch. Dlatego doskonale wie jak ważne jest dbanie o zdrowie.
- Mam 50 proc. niedosłuchu. To może bardzo utrudnić życie. Dlatego zachęcam wszystkich do badań. Dzięki nim można zapobiec takim sytuacjom - mówi Lisiecki.

Pan Jan znalazł instytucję, która zgodziła się za darmo przeprowadzić badania. Jest to firma GEERS z Łomży, która zajmuje się akustyką słuchu. W akcję włączył się także zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na terenie osiedli zawisły plakaty, które zachęcają łomżyniaków do wizyty w gabinecie lekarskim.

Jak wyjaśnia inicjator akcji nie trzeba się wstydzić tego, że się nie słyszy. Aparaty słuchowe są już tak samo popularne jak okulary.

Według statystyk aż dziesięć procent społeczeństwa ma problemy ze słuchem. Dotyka on coraz większej liczby młodych ludzi. Niedosłyszy już co piąte dziecko.

- Często nawet nie wiemy, że mamy ubytek - mówi Katarzyna Korwek, kierownik firmy GEERS w Łomży.
Lilianna Lechowicz, laryngolog ostrzega: niedosłuch może pojawić się na skutek urazu, zaniedbanych stanów zapalnych, infekcji. Problemy ze słuchem mają osoby starsze i przebywający długo w hałasie.

Jeżeli wcześnie zdiagnozuje się chorobę, można ją leczyć farmakologicznie. W poważniejszych przypadkach potrzebny jest aparat słuchowy. Zdaniem dr Lechowicz społeczna świadomość dotycząca tego problemu ciągle jest zbyt mała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna