MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbierają dary dla najuboższych

Milena Zawadzka
Martyna Brzozowska (z lewej) i Aldona Parzych zorganizowały zbiórkę darów dla biednych rodzin w I LO w Ostrołęce
Martyna Brzozowska (z lewej) i Aldona Parzych zorganizowały zbiórkę darów dla biednych rodzin w I LO w Ostrołęce M. Zawadzka
Ostrołęka. W szkołach trwają zbiórki świątecznych prezentów dla najuboższych. Dzięki nim potrzebujący będą mieli prawdziwe święta.

Młodzież przed zbli- żającymi się Mikołajkami i Bożym Narodzeniem zdaje praktyczny test z dobroczynności. W dwóch ostrołęckich ogólniakach - I i II - zbierane są dary dla ubogich rodzin oraz dla dzieci z ostrołęckiego Domu Dziecka przy ul. Poznańskiej.

- Chcemy, aby święta dla tych rodzin były inne niż wszystkie - mówi Martyna Brzozowska, uczennica I LO. - Chcemy, żeby w te święta mieli co jeść, a dzieci mogły poczuć czym są prawdziwe święta.

Uczniowie ogólniaka już po raz drugi organizują zbiórkę. W tym roku pomogą piętnastu rodzinom.

- Hospicjum w Ostrołęce pomogło nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących naszej pomocy rodzin - mówi Aldona Parzych, uczennica I LO. - Cieszymy się, że wiemy do kogo trafią nasze dary. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać tyle, aby święta w każdej z tych rodzin były prawdziwe.

Młodzież oprócz zbiórki w szkole, ma również zamiar zorganizowania ją w ostrołęckich supermarketach.

- Rok temu stojąc w sklepach uzbieraliśmy bardzo dużo słodyczy i zabawek dla dzieci - mówi Aldona Parzych.

- Ludzie chętnie okazywali swoją pomoc i wkładali nam produkty do naszych wózków. W tym roku na pewno będziemy zbierać produkty w Polo Markecie .

Podobna zbiórka organizowana jest w sąsiednim ogólniaku. W II LO rozpocznie się już pierwszego grudnia. Zebrane artykuły zostaną przekazane dzieciom z ostrołęckiego Domu Dziecka przy ul. Poznańskiej.

- Zależy nam na zebraniu jak największej ilości artykułów szkolnych oraz zabawek - mówi Katarzyna Sieruta, przewodnicząca samorządu uczniowskiego w II LO. - Chcemy sprawić radość dzieciom z Domu Dziecka w Wigilię, pokazując, że o nich Święty Mikołaj również pamięta.

Do akcji w "małym" ogólniaku mogą przyłączyć się również osoby spoza szkoły.

- Bardzo chcielibyśmy, żeby każdy kto może przyłączył się do naszej zbiórki, przecież każda pomoc się liczy - apeluje Katarzyna Sieruta. - Im więcej będzie ludzi dobrej woli, tym większa będzie też radość dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna