Zenon Faszyński nie żyje. Łomżyński poeta zmarł w wieku 62 lat

(ezio)
Zenon Faszyński nie żyje.
Zenon Faszyński nie żyje. Archiwum
Z wykształcenia, technik budowlany. Urodził się w 1955 roku. W wieku 20 lat uległ wypadkowi samochodowemu, doznając złamania jednego z kręgów szyjnych i uszkodzenia rdzenia kręgowego, stał się człowiekiem sparaliżowanym.

Poeta. Filozof. Myśliciel. Współautor wielu publikacji książkowych, który brał udział w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, m.in. z ojcem Leonem Knabitem. Laureat 20 ogólnopolskich konkursów literackich, m. in. Moje porażki, moje zwycięstwa (Łomża 1994), Plebiscyt Człowiek Sukcesu VICTORIA ‚ 97 (Łomża 1997), Konkurs Jednego Wiersza (Łomża 2004), Polish American Poets Academy (New York 2004). Wydał tomik poezji A kiedyś miałem sen… (Łomża 2005). Był też współautorem licznych publikacji książkowych i medialnych: Powiedzieć życiu tak (Warszawa 1997), A taka dobroć bije z jego twarzy. Ojciec święty i ja (Warszawa 1999), Odmienił moje życie (Warszawa 1999), Bóg jest Miłością (Ludwin k/Lublina 2000), Kraj Tada (Kraków 2000), Dojrzewanie w miłości. Antologia Współczesnej Poezji Polskiej (Radom 2000), W życiu i śmierci… (Łomża 2001), A Duch wieje kędy chce (Lublin 2002), Wybór wierszy konkursu poezji religijnej im. ks. Józefa Tischnera (Ludźmierz 2000), Nikifor (Ciechocinek 2002),

Ten niezwykły człowiek, nie poprzestał tylko na pisaniu, organizował również i prowadził spotkania w szkołach, salach wykładowych itp. gdzie opowiadał o swoim doświadczaniu cierpienia, nawróceniu i miłości Boga. Pokazywał, że można wiele jeśli naprawdę się uwierzy i zawierzy.

Wszystko to robił człowiek, który od 42 lat był sparaliżowany od szyi w dół, wymagał pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, nie czuł zimna, ciepła, dotyku. Jeśli zaś miał wyjechać na spotkanie, trzeba go było ubrać, zrobić toaletę, posadzić na wózek i zawieźć, a potem towarzyszyć mu i w razie potrzeby pomóc w najprostszej czynności.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego Śp. Zenona Faszyńskiego odbędą się w poniedziałek, 30 stycznia 2017 r. o godz. 14.00 w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kopernika w Łomży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie