Zenon Faszyński nie żyje. Łomżyński poeta zmarł w wieku 62...

  Zenon Faszyński nie żyje. Łomżyński poeta zmarł w wieku 62 lat

  (ezio)

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Zenon Faszyński nie żyje.

  Zenon Faszyński nie żyje. ©Archiwum

  Z wykształcenia, technik budowlany. Urodził się w 1955 roku. W wieku 20 lat uległ wypadkowi samochodowemu, doznając złamania jednego z kręgów szyjnych i uszkodzenia rdzenia kręgowego, stał się człowiekiem sparaliżowanym.
  Zenon Faszyński nie żyje.

  Zenon Faszyński nie żyje. ©Archiwum

  Poeta. Filozof. Myśliciel. Współautor wielu publikacji książkowych, który brał udział w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, m.in. z ojcem Leonem Knabitem. Laureat 20 ogólnopolskich konkursów literackich, m. in. Moje porażki, moje zwycięstwa (Łomża 1994), Plebiscyt Człowiek Sukcesu VICTORIA ‚ 97 (Łomża 1997), Konkurs Jednego Wiersza (Łomża 2004), Polish American Poets Academy (New York 2004). Wydał tomik poezji A kiedyś miałem sen… (Łomża 2005).
  Był też współautorem licznych publikacji książkowych i medialnych: Powiedzieć życiu tak (Warszawa 1997), A taka dobroć bije z jego twarzy. Ojciec święty i ja (Warszawa 1999), Odmienił moje życie (Warszawa 1999), Bóg jest Miłością (Ludwin k/Lublina 2000), Kraj Tada (Kraków 2000), Dojrzewanie w miłości. Antologia Współczesnej Poezji Polskiej (Radom 2000), W życiu i śmierci… (Łomża 2001), A Duch wieje kędy chce (Lublin 2002), Wybór wierszy konkursu poezji religijnej im. ks. Józefa Tischnera (Ludźmierz 2000), Nikifor (Ciechocinek 2002),

  Ten niezwykły człowiek, nie poprzestał tylko na pisaniu, organizował również i prowadził spotkania w szkołach, salach wykładowych itp. gdzie opowiadał o swoim doświadczaniu cierpienia, nawróceniu i miłości Boga. Pokazywał, że można wiele jeśli naprawdę się uwierzy i zawierzy.

  Wszystko to robił człowiek, który od 42 lat był sparaliżowany od szyi w dół, wymagał pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, nie czuł zimna, ciepła, dotyku. Jeśli zaś miał wyjechać na spotkanie, trzeba go było ubrać, zrobić toaletę, posadzić na wózek i zawieźć, a potem towarzyszyć mu i w razie potrzeby pomóc w najprostszej czynności.

  Uroczystości pogrzebowe zmarłego Śp. Zenona Faszyńskiego odbędą się w poniedziałek, 30 stycznia 2017 r. o godz. 14.00 w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kopernika w Łomży.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)