Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespoły taneczne świętują rocznicę

hel
Wczoraj, podczas uroczystej gali w OSiR wystąpiły wszystkie zespoły, w tym także Flex 1.
Wczoraj, podczas uroczystej gali w OSiR wystąpiły wszystkie zespoły, w tym także Flex 1. H.Wysocka
Do tej pory przewinęło się przez nie około 2000 osób.

Tańczą z pałeczkami, ale też doskonale odnajdują się w innych stylach. Suwalski Flex świętował wczoraj dwudziestolecie swojej działalności.

- Mamy mnóstwo pomysłów, a energię czerpiemy od młodzieży - mówi Jadwiga Tylenda, instruktor zespołu.

Tancerze działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach. Grupa Flex powstała w 1991 roku i wykonuje głównie hip-hop. Skupia 17 tancerek w wieku 17-20 lat. Choć rotacja w zespole była i wciąż jest duża, ponieważ dziewczęta kończą szkoły i wyjeżdżają z rodzinnego miasta, to Flex szybko zaczął odnosić znaczące sukcesy.

To spowodowało, że chętnych do nauki tańca było coraz więcej. Tylenda postanowiła więc utworzyć kolejne grupy taneczne, które będą specjalizowały się w konkretnych stylach. Poza tym, skupią tancerki w określonych grupach wiekowych. I tak powstał Flex 1, członkinie którego tańczą z rekwizytami, czyli pałeczkami i pomponami. Grupa ta współpracuje także z Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Suwałkach i uświetnia niemal wszystkie plenerowe imprezy miejskie.

Fleksik natomiast specjalizuje się w tańcu współczesnym oraz z rekwizytami, a Fleksik 1 - w tańcu współczesnym, baletowym i dyskotekowym. Podobnie jak Mini Fleksik, przy czym ten ostatni zespół skupia dziewczęta najmłodsze, czyli w wieku od 6 do 9 lat.

Grupy liczą po 17 osób, ale tancerze występują też solo. Jedni i drudzy osiągają ogromne sukcesy.
- Pierwsze duże osiągnięcie zespołu, to złote Muszelki Wigier, które wytańczyliśmy 11 lat temu - wspomina Jadwiga Tylenda. - A później zaczęły się wyjazdy na Mistrzostwa Europy i kolejne sukcesy. Jaki jest największy? Dla mnie największą nagrodą za dotychczasową pracę jest to, że pięć dziewcząt z mażoretek kontynuuje naukę w Białymstoku. Chcą być instruktorkami tańca. Wkrótce będę miała w nich wsparcie.
Instruktorka mówi, że najtrudniejszy jest właśnie taniec mażoretek. Dziewczęta, poza rytmem muszą także panować nad pałeczką.

- Nie każdy to potrafi - dodaje Tylenda.
Sporym problemem jest rotacja w zespołach. Do tej pory przewinęło się przez nie około 2000 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna