Zięba/Mateusiak nadal w grze o awans do ćwierćfinału

Mikst Hubala Białystok Nadia Zięba/Robert Mateusiak wygrał w drugim meczu grupowym turnieju olimpijskiego. Polacy ograli 2:1 faworyzowanych Chińczyków Chen Xu i Jin Ma 13:21, 21:9, 21:19 i pozostają w grze o awans do ćwierćfinału.

To właśnie z chińską parą Polacy przegrali przed czterema laty na Igrzyskach Olimpijskich mecz o strefę medalową.
Spotkanie w Rio de Janeiro także zaczęło się niepomyślnie. Zięba i Mateusiak przegrali pierwszego seta do 13.

Ale od drugiego seta obraz gry zupełnie się zmienił. To Polacy byli stroną dominującą i pozwolili rywalom zdobyć tylko 9 punktów.

W decydującej partii to para z białostockiego klubu prowadziła 2 -3 punktami. W końcówce Chińczycy, wicemistrzowie olimpijscy z Londynu, doprowadzili jeszcze do remisu, ale ostatnie lotki wygrali Polacy i całego seta do 19.

To był drugi mecz naszego miksta w turnieju. W pierwszym przegrali 0:2 z Duńczykami. Przed nimi jeszcze ostatnie spotkanie grupowe z parą angielską Chris Adcock/Gabrielle Adcock (sobota, godz. 15.45). Do ćwierćfinału awansują dwie pary.