JLAS
Ślepsk Malow Suwałki niespodziewanie przegrał 0:3 na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz brak
Niespodzianka w Bydgoszczy. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali bardzo słabe spotkanie i przegrali z miejscową Visłą 0:3.

Przed tym meczem bydgoszczanie mieli na koncie tylko dwa zwycięstwa w 23 spotkaniach. Visła po ostatniej przegranej 2:3 z Cuprum Lubin pozbawiła się już nawet matematycznych szans na utrzymanie w PlusLidze. Mimo straconych szans outsider zaprezentował się naprzeciwko beniaminka z bardzo dobrej strony. A że siatkarze Ślepska Malow zagrali wyraźnie gorzej niż w ostatnich tygodniach, doszło do sporych rozmiarów porażki.

- Zabrakło nam agresji - mówi trener suwalskiego zespołu, Andrzej Kowal.

Obie ekipy narzuciły wysokie tempo gry już od pierwszych piłek. W końcówce pierwszego seta Ślepsk Malow Suwałki prowadził 23:21, ale wypuścił zwycięstwo z rąk i przegrał premierową odsłonę do 24 punktów.

W drugim secie bydgoszczanie potwierdzili, że dyspozycja z pierwszego seta nie była przypadkowa. Gospodarze oddali suwalczanom 21 punktów. Ślepsk starał się jeszcze zagrozić bydgoszczanom w trzeciej partii, ale ci odparli ofensywę rywali. Ostatecznie tegoroczni spadkowicze zwyciężyli do 23 punktów i dopisali do swojego konta komplet oczek.

Visłę do zwycięstwa poprowadził rozgrywający tej drużyny - Michał Masny, który zgarnął tytuł MVP meczu.

Ślepsk wciąż nie może być pewny udziału w rundzie play-off. Po piętach depczą mu przede wszystkim olsztynianie, którzy mają do rozegrania o jeden mecz więcej, ale czekają ich starcia z zespołami z górnej części tabeli. Suwalczanie mają przed sobą dwa mecze - z MKS Będzin (16 marca) oraz GKS Katowice (21 marca). Oba na wyjeździe.

Visła Bydgoszcz - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (26:24, 25:21, 25:23).

Visła: Gałązka, Woch, Quiroga, Peszko, Masny, Filip, Szymura (libero).
Ślepsk Malow: Klinkenberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rudzewicz, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Rohnka, Gonciarz.

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 58 64:22
2. Verva Warszawa 22 56 62:20
3. Skra Bełchatów 23 50 57:29
4. Jastrzębski Węgiel 22 45 50:30
5. Trefl Gdańsk 22 35 45:41