Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podlaska firma Bioterm produkuje ekologiczne naczynia z otrębów. Zastępują plastik [zdjęcia]

Gabriela Turko
Ekologiczne talerze, miseczki i sztućce z otrębów, które po użyciu można zjeść stały się prawdziwym hitem na świecie. Knajpy m.in. w Francji, Danii, a nawet USA odrzucają plastik i zaopatrują się w naczynia produkowane przez firmę z Podlasia - Bioterm. Kliknij w galerię zdjęć, by zobaczyć jak wyglądają ekologiczne naczynia z otrębów.
Ekologiczne talerze, miseczki i sztućce z otrębów, które po użyciu można zjeść stały się prawdziwym hitem na świecie. Knajpy m.in. w Francji, Danii, a nawet USA odrzucają plastik i zaopatrują się w naczynia produkowane przez firmę z Podlasia - Bioterm. Kliknij w galerię zdjęć, by zobaczyć jak wyglądają ekologiczne naczynia z otrębów. Bioterm/facebook
Ekologiczne talerze, miseczki i sztućce z otrębów, które po użyciu można zjeść, stały się prawdziwym hitem na świecie. Restauracje, bary m.in. we Francji, Danii, a nawet USA odrzucają plastik i zaopatrują się w naczynia produkowane przez firmę z Podlasia - Bioterm. Kliknij w galerię zdjęć, by zobaczyć jak wyglądają ekologiczne naczynia z otrębów.

Pomysł na zastąpienie plastiku? To ekologiczne naczynia i sztućce. Jego autorem jest Jerzy Wysocki, którego firma z Zambrowa znana jest już na całym świecie. W produkty z Podlaskiego zaopatrują się knajpy w Niemczech, Francji, Danii, USA, Korei Południowej, Kanady i wiele innych.

Naczynia są jednorazowe, produkowane w sposób ekologiczny: wykonane są jedynie z otrębów i odrobiny wody. Nadają się do serwowania dań zimnych jak i ciepłych. Nie straszne są im także potrawy płynne, takie jak zupy czy sosy.

Po ich użyciu, można je z powodzeniem zjeść (mają jedynie 200 kalorii) lub bez obaw wyrzucić. Naczynia te rozkładają się jedynie 30 dni i w żaden sposób nie szkodzą naszemu środowisku. Dla porównania: papier rozkłada się sześć miesięcy, plastik natomiast od 100 do 1000 lat!

Czy takie naczynia mają szansę zaistnieć w polskich restauracjach? To doskonała opcja nie tylko na ekologiczne podawanie posiłku, ale także na zwiększenie świadomości wśród ludzi o szkodliwości plastiku dla naszego środowiska!

ZOBACZ TAKŻE:

Tworzywa sztuczne ze względu na powolny rozkład gromadzą się w morzach, oceanach i na plażach całego świata. Plastik jest też znajdowany w organizmach zwierząt - m.in. żółwi, fok, wielorybów, ptaków, ryb i skorupiaków. 

27 marca 2019 roku, Parlament Europejski zatwierdził zakaz sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych

To koniec jednorazowych naczyń. Plastikowe słomki, talerze i...

Polacy działają z imPETem i zmieniają nawyki. Co się dzieje ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto