Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złota Setka 2019. Firma Roku 2019. Electrum chce lepszego świata

Olga Goździewska
Electrum Facebook
Nagrodzony tytułem Firmy Roku 2019 Złotej Setki energetyczny Electrum tworzy nie tylko ambitne projekty. Ludzie firmy wiedzą, że biznes, technologia, sztuka i sport muszą współistnieć, by mogły się rozwijać.

Electrum jest firmą inżynierską. To oni budują na Podlasiu m.in. farmy wiatrowe. Oferują kompleksowe usługi w dziedzinie energetyki: od projektowania poprzez realizację, po serwisowanie. Tworzą oryginalne rozwiązania inżynierskie przy zastosowaniu najnowszych technologii i innowacyjnego myślenia. Przy tym od kilku lat działają charytatywnie.
Firma awansowała z miejsca 47 (w roku 2018) na 24 w rankingu w 2019 roku.

Electrum zaczynało działalność w 1997 r. jako firma instalatorska, od małych projektów inżynieryjnych. Następnie przyszły kontrakty komercyjne, potem firma weszła w energetykę zawodową i realizacje kontraktów na coraz wyższych napięciach zarówno w części dystrybucyjnej, jak i wytwórczej.

Firma buduje i serwisuje farmy wiatrowe i solarne od 2009 r. Jako wykonawcza firma inżynierska, wyspecjalizowana w zakresie energetyki zrealizowała ponad 50 stacji elektroenergetycznych. Wartości, jakimi kieruje się w działaniu, to: wiedza ekspercka, myślenie i wyobraźnia, skuteczność, konkurencyjność, jakość i bezpieczeństwo.

Jest jeszcze Electrum Service - to gałąź firmy świadczącą usługi związane z zarządzaniem aktywami energetycznymi. To kompleksowa prewencyjna i naprawcza obsługa infrastruktury energetycznej na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Electrum Service ma obecnie pod opieką bardzo wiele obiektów, z czego duża część to farmy wiatrowe i solarne.

- Jesteśmy świadomi, że zaawansowana inżynieria to klucz do lepszej przyszłości. Istniejemy, by tworzyć nowe rozwiązania, które mogą ułatwić nam życie. Wierzymy, że pasja, zaangażowanie i szacunek dla każdego partnera w naszej codziennej pracy, muszą być nierozłącznie związane z dbałością o środowisko naturalne i odpowiedzialnością za nasze otoczenie - czytamy na stronie internetowej podlaskiej firmy.
ekspercka, myślenie i wyobraźnia, skuteczność, konkurencyjność, jakość i bezpieczeństwo.

Electrum jest głównym wykonawcą farmy fotowoltaicznej o mocy 55 MW, która wraz z już działającą instalacją o mocy 21 MW jest największą tego typu inwestycją w Polsce. Powstaje też sieć energetyczna, która będzie funkcjonować jako OSDn. To powód do dumy. Inwestycja została doceniona przez wiceministra ds. klimatu.

- Przedstawiamy tutejszą inwestycję jako modelowy przykład, który można by powielać w innych miejscach w Polsce - powiedział Ireneusz Zyska z Ministerstwa Klimatu i Środowiska o inwestycji „Park Solarny”. - Jako największy beneficjent programów związanych z transformacją, Polska powinna przejąć inicjatywę w tym zakresie, w skali całej Unii Europejskiej. Mamy niepowtarzalną, historyczną szansę, w oparciu sformułowaną w Komisji Europejskiej politykę Nowego Zielonego Ładu i definiowane w tej chwili instrumenty finansowe, aby w Polsce przeprowadzić sprawiedliwą transformację energetyczną, której fundamentem będą inwestycje w OZE - dodał Ireneusz Zyska spacerując po farmie. Projekty podlaskiej firmy idealnie wpisują się w jego założenia.

Electrum to nie tylko ambitne projekty. To przede wszystkim współpraca, zaufanie, wsparcie. Firmę tworzy grupa ludzi, którzy nieprzypadkowo znaleźli się na jednej ścieżce zawodowej. Mają wspólny cel, rozumieją potrzebę zmian, chcą lepszego świata.

Wiedzą, że biznes, technologia, sztuka i sport muszą współistnieć, by mogły się rozwijać. Ludzi związanych z Electrum możemy często mijać na ścieżkach biegowych. Od kilku lat, w czerwcu, do biegania namawiają też mieszkańców Podlasia. Każdy biegacz zna Electrum Ekiden! Odbyło się już sześć takich akcji, organizowanych wspólnie z Fundacją Białystok Biega i Fundacją Pomóż Im. To sztafeta, w której 6-osobowe drużyny mają okazję zmierzyć się ze sobą i pokonać łączny dystans 42,195 km, czyli dystans maratonu. W tym roku zmuszeni przez pandemię firma zrezygnowała z wydarzenia na Stadionie Lekkoatletycznym. Ale zorganizowali bieg „wirtualny”. Dzięki temu udało się zjednoczyć ludzi o dobrych sercach z całego świata. Część każdej opłaty startowej trafia na konto Fundacji „Pomóż Im”, która zmienia na lepsze świat swoich Podopiecznych w Domowym Hospicjum dla Dzieci.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Złota Setka 2019. Firma Roku 2019. Electrum chce lepszego świata - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna