Złote i srebrne medale badmintonistów z Suwałk w Grand Prix Polski

Złote i srebrne medale wywalczyli suwalscy badmintoniści w Bieruniu i Imielinie w zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

W Bieruniu i w Imielinie startowali badmintoniści w kategoriach U13, U15, U17 i U19. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi zawodnicy z SKB Suwałki.

Najmłodsza suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska powróciła z Bierunia z dwoma złotymi medalami. Aleksandra zdobyła złote krążki w grze mieszanej — wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) oraz w grze podwójnej dziewcząt wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce).

Z kolei, jak przystało na zdobywczynię Pucharu Polski — Ulyana Volskaya nie dała szans rywalkom w grze pojedynczej U19. Z kolei w grze mieszanej z Michałem Aleksandrowiczem dotarła do finału. Niestety w walce o złoto musieli uznać wyższość pary Mikołaj Wrzalik/Dominika Chojnacka (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra), przegrywając w trzech setach 21:18, 18:21, 18:21.

W kategorii wiekowej U19 w grze mieszanej na piątym miejscu uplasował się Maksim Owczinnikow wspólnie z badmintonistką UKS Hubal Białystok — Anastasiia Kosenczuk.

Maksim Ovchinnikov w grze pojedynczej (U19) podzielił miejsca 5-8.
Z kolei w grze podwójnej chłopców U19 - czwarte miejsce zdobyła suwalska para Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, a piąte Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.

Szóste miejsce w grze podwójnej (U17) zajęły Oliwia Niedźwiedzka/Natalia Lenczewska.