Złoto i dwa srebra łupem lekkoatletów Podlasia Białystok

(mark)
Marlena Gola (z prawej) w Lublinie wywalczyła dwa srebrne medale
Marlena Gola (z prawej) w Lublinie wywalczyła dwa srebrne medale Łukasz Kaczanowski
Trzy medale wywalczyli reprezentanci Podlasia Białystok na zakończonych w Lublinie 36. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23.

od nieobecność Ewy Swobody królową młodzieżowego sprintu została Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom), ale tuż za nią linię mety przekroczyła zawodniczka Podlasia Białystok Marlena Gola. Kotwiła uyzskała 11,51, a Gola 11,52. Dodajmy, że finałowemu biegowi towarzyszył wiatr +2,3 m/s.

Na trzecim miejscu uplasowała się Jagoda Mierzyńska zawodniczka AZS AWF Wrocław 11,72.

To nie był jedyny medal Marleny Goli. Białostoczanka wywalczyła także wicemistrzostwo Polski w biegu na 200 m. Zawodniczka Podlasia Białystok miała czas 23,66 s, a to jest jej nowy rekord życiowy. Bieg wygrała Martyna Kotwiła 23,53, a trzecia była Natalia Kaczmarek (AZSAWF Wrocław), która przekroczyła linię mety w czasie 23,93.

Trzeci medal dla Podlasia Białystok wywalczył Bartosz Chojnowski w skoku w dal. Nasz skoczek uzyskał 7,64 m. Drugi był Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie) 7,63 m, a trzeci Bartosz Gąbka (AZSAWF Warszawa) 7,31 m.