Zmagania o mistrzostwo Białegostoku w tenisie

Siedemdziesięciu siedmiu tenisistów wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Białegostoku o Puchar Prezydenta Miasta - Jaguar Land Rover. Tak dużego i silnie obsadzonego turnieju tenisowego w naszym regionie nie było od dawna.

Tenisistki i tenisiści z Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Suwałk, Ełku, Ostrowi Mazowieckiej, Bielska Podlaskiego i Warszawy, a także i z dalekiej Australii rywalizowali na kortach Stanleya przy ul. Niedźwiedziej oraz Centrum Tenisowego Zwierzyniec.

Zawody zorganizował Podlaski Wojewódzki Związek Tenisowy, a odbyły się one w trzech kategoriach: open, powyżej 40 i powyżej 50 lat. Najsilniej obsadzony był turniej w kategorii open, w którym wystartowało czterdziestu tenisistów. Dość kapryśna pogoda, jaka panowała przez cały weekend spowodowała, że najważniejszy mecz - finałowy został przeniesiony na piątek, 8 września. O godzinie 17 na korcie Stanleya zagrają bracia Paweł i Piotr Dzikiewicz. Paweł w półfinale pokonał Wojciecha Nowaka z Warszawy 6:3, 6:4, a Piotr wygrał z Patrickiem Jozwikiem - Polakiem mieszkającym w Australii 6:3, 6:4.Finał kategorii open zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie i organizator już dziś zaprasza do obejrzenia pojedynku wszystkich miłośników tenisa.

Kategorię plus 40 lat wygrał Jacek Czerniszewski pokonując Wojciecha Liska 6:1, 6:0. Natomiast w starszej kategorii triumfował łomżanin Adam Styła pokonując Jacka Farbiszewskiego 6:3, 6:0.

Przegrywający w I rundzie nie kończyli udziału w mistrzostwach województwa. Specjalnie dla nich zorganizowane zostały turnieje pocieszenia, które wygrali: Mateusz Matyczak, Mariusz Szymański i Waldemar Lemański.

Wyniki:

Kategoria Open
Półfinały: Piotr Dzikiewicz - Patrick Jozwik (Australia) 6:3, 6:4; Paweł Dzikiewicz - Wojciech Nowak (Warszawa) 6:3, 6:4
Finał został przeniesiony na piątek na godz. 17.00 (korty Stanley, ul. Niedźwiedzia)
Finał pocieszenia: Mateusz Matyczak - Jarosław Waszkiewicz 6:3