Zmęczeni po warszawskim maratonie

Miłosz Karbowski
Daniel Saczko z Pronaru (tyłem) ma drobne problemy z kolanem.
Daniel Saczko z Pronaru (tyłem) ma drobne problemy z kolanem. I. Wesołowska
Warszawa. Turniej o Puchar Marszałka Mazowsza zakończył się zwycięstwem gości z zagranicy. W finale mistrz Szwecji, VBK Falkenberg, pokonał Pronar Parkiet Hajnówka 3:1.

Kibice, którzy od dłuższego czasu wspierają nasz najlepszy męski zespół w regionie, powinni pamiętać Skandynawów. W 2004 roku Falkenberg wygrał turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki, w finale pokonując... Pronar. Historia powtórzyła się w Warszawie.

- Ta porażka nie jest czymś niezwykłym - mówi trener hajnowian Paweł Blomberg. - Szwedzi to bardzo silny zespół z sześcioma zawodnikami mierzącymi ponad dwa metry.

Turniej trwał dwa dni, praktycznie bez przerwy. Siatkarze Ślepska i Pronaru wyruszyli z domów w sobotę o 5-6 rano, a do hotelu po meczach grupowych trafili około 21. W niedzielę czekała ich wczesna pobudka i następne dwa spotkania.

Nasze ekipy wygrały swoje grupy. Ślepsk w kolejnych spotkaniach pokonał przyszłych rywali w II lidze: Armat Kozienice 2:1, Fart Kielce 3:0 i MOS Wola 2:1. Każdy mecz trwał po trzy sety bez względu na rezultat.

- W meczu z Fartem zagraliśmy już tak, jak oczekuję od zespołu - mówi Adam Aleksandrowicz, trener augustowian.

Podczas spotkań towarzyskich trwa walka o miejsce w podstawowym składzie. Najciekawsza na pozycji przyjmujących, między Kamilami: Skrzypkowskim i Starzewskim oraz Mariuszem Szlejterem. Ten ostatni ma utrudnione zadanie, bo odbywa szkolenie strażackie, a szkoła z Łap nie chce go zwalniać na treningi.
Hajnowianie, choć przegrali jedno spotkanie - z Morzem Szczecin, również wygrali grupę. Najciekawsze mecze czekały nas w niedzielę.

Nie doszło do derbów Podlasia, bo w półfinale Ślepsk uległ Falkenbergowi. - Byliśmy bardzo ospali. W drugim secie prowadziliśmy 19:16 i mieliśmy piłkę na pojedynczym bloku. Ta akcja nam nie wyszła i potem stanęliśmy - mówi Aleksandrowicz. W boju o 3. miejsce augustowianie, występując w przemeblowanym składzie, przegrali z gospodarzami, choć w piątym secie było już 12:8 dla Ślepska.

W finale, zmęczeni hajnowianie nie dali rady Szwedom. - To był bardzo wyczerpujący turniej, ale na pewno na tych meczach skorzystamy - podsumował Paweł Blomberg.

Wyniki turnieju

Grupa A (trzy sety): Armat Kozienice - Ślepsk Augustów 1:2, MOS Wola I Warszawa - Fart Kielce 1:2, Ślepsk - Fart 3:0, Armat - MOS Wola I 0:3, Fart - Armat 1:2, MOS Wola I - Ślepsk 1:2. Tabela: 1. Ślepsk 6 pkt, 2. MOS Wola I, 3. Fart, 4. Armat - po 4.
Grupa B: Morze Szczecin - VBK Falkenberg 0:3, MOS Wola II (U-19) - Pronar Parkiet Hajnówka 0:3, Pronar Parkiet - Morze 1:2, Falkenberg - MOS Wola II (U-19) 3:0, Falkenberg - Pronar Parkiet 0:3, MOS Wola II (U-19) - Morze 0:3. Tabela: 1. Pronar, 2. Falkenberg VBK, 3. Morze - po 5 pkt, 4. MOS Wola II - 3.
Półfinały (do dwóch wygranych setów): Ślepsk - Falkenberg 0:2, MOS Wola I Warszawa - Pronar Parkiet 0:2.
O 3. miejsce:MOS Wola I - Ślepsk 3:2.
Finał: Pronar Parkiet - Falkenberg 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 20:25).