MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy laureatów konkursu „Lider e-zdrowia 2019”. Zobacz zdjęcia z uroczystej gali

JBa
Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk z Łomży zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii indywidualnej.

Uroczysta Gala konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, podczas której poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych w czterech głównych kategoriach konkursowych odbyła się 1 października 2019 w warszawskim The Heart. Gali towarzyszyła konferencja „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans” z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. A wszystko w Międzynarodowym Dniu Lekarza.

Uroczystość zgromadziła szerokie grono przedstawicieli środowiska medycznego, zarządzających podmiotami leczniczymi, a także przedstawicieli samorządu oraz mediów branżowych.

— Tylko praca zespołowa warunkuje sukces i pełne wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu informatyzacji ochrony zdrowia. Wskazując korzyści dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów możemy zachęcić środowisko medyczne i pacjentów do świadomego korzystania z nowych rozwiązań ― powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia podczas wystąpienia otwierającego konferencję. ― Wytrwałość i ciężka praca, którą na początku tego roku wykonali farmaceuci, nie przyniosłaby efektu, gdyby nie tysiące lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, którzy włączyli się do systemu e-zdrowie (P1) i z powodzeniem wystawiają e-recepty swoim pacjentom – dodał.

Konkurs „Lider e-zdrowia 2019” cieszył się dużym zainteresowaniem. O wygranej zdecydowała liczba e-recept wystawionych w okresie od 1 lipca do 15 września 2019 r. Przyjęta metodologia pozwoliła na wskazanie liderów, którzy uzyskali wysoki poziom dojrzałości technologicznej i wykonali transformację cyfrową. W przypadku uczestników, którzy zajęli czołowe miejsca, wskaźnik e-recept sięgał nawet 99,95%.

― Wśród wszystkich uczestników konkursu liczba wystawionych recept elektronicznych przekroczyła liczbę papierowych przy czym, liczba recept papierowych została wyznaczona na podstawie DRR. Stosunek ten jednoznacznie wskazuje, że uczestnicy konkursu są w pełni gotowi na 8 stycznia 2020, kiedy w aptekach realizowane będą wyłącznie recepty wystawione elektronicznie – powiedział Marcin Nawalny, analityk big data w CSIOZ odpowiedzialny za przygotowanie metodologii konkursu.

― Dziś, po ponad roku doświadczeń mogę powiedzieć, że dużą korzyścią dla wystawiającego e-receptę jest możliwość wypisania leków na dłuższy czas, nawet na pół roku, z odroczonym terminem realizacji. To oszczędza czas mój i moich pacjentów. Zgubienie e-recepty też nie jest problemem, ponieważ w przeciwieństwie do papierowych można je wydrukować po raz kolejny – nie da się ich zdublować – podkreśla lek. Agata Wawrzyńczak, „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii lekarz.

Zwycięzcy konkursu „Lider e-zdrowia 2019” w poszczególnych kategoriach:

 • LEKARZ ― Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic
 • LEKARZ DENTYSTA — Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia
 • PIELĘGNIARKA/POŁOŻNA ― Marika Gałczyk z Łomży
 • ZAKŁAD LECZNICZY do 2 osób (uprawnionych do wystawiania recept) — NZOZ Danmed w Dankowicach.
 • ZAKŁAD LECZNICZY od 3 do 4 osób (uprawnionych do wystawiania recept ― NZOZ Ośrodek Zdrowia w Wohyniu
 • ZAKŁAD LECZNICZY od 5 do 14 osób (uprawnionych do wystawiania recept) ― NZOZ Praktyka Lekarzy Rodzinnych w Milejowie
 • ZAKŁAD LECZNICZY powyżej 15 osób (uprawnionych do wystawiania recept) ― CenterMed w Tarnowie
 • GMINA WIEJSKA ― Gmina Unisław
 • GMINA MIEJSKO-WIEJSKA ― Gmina Strzelin
 • MIASTO do 100 tys. mieszkańców ― Urząd Miasta Kalisza
 • MIASTO powyżej 100 tys. mieszkańców ―Gmina Miasto Elbląg
 • POWIATY powyżej 120 tys. mieszkańców ― Powiat Kartuski
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna