Żubry Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski wygrały w szóstej kolejce

Żubry Białystok wygrały piaty meczu na wyjeździe
Żubry Białystok wygrały piaty meczu na wyjeździe Wojciech Wojtkielewicz
Żubry Białystok pozostają bez porażki w gościach. W 6. kolejce białostoczanie pokonali 98:86 Stal Stalową Wolę. Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 98:86 u siebie z KK Warszawa.

Białostocka drużyna z konieczności musi grać na wyjazdach, gdyż hala Uniwersytetu była już wcześniej zarezerwowana na inne wydarzenia. Ale nie jest to żaden problem dla podopiecznych Krzysztofa Kalinowskiego. Żubry pokonując Stal wygrały w gościach już piąty mecz i awansowały na pierwsze miejsce.

– Teoretycznie Stal jest jednym ze słabszych zespołów, ale łatwo nie było – opowiada Kalinowski. – Gdy tylko mieliśmy kilkanaście punktów przewagi zaraz oni trafiali jakiś rzut z dystansu i w sumie do samego końca nie byliśmy pewni wygranej. Ale w sumie wszystko dobrze skończyło się i tak jak zakładałem pograli wszyscy zawodnicy, w tym wracający po kontuzjach michał Bombrych i Patryk Andruk.

Przeczytaj także o koszykarskich derbach województwa podlaskiego

Z małymi kłopotami czwarte zwycięstwo odniósł zespół Tura Basket. Po trzeciej kwarcie meczu u siebie z KK Warszawa bielszczanie przegrywali 67:73 i dopiero dobra skuteczność w czwartej kwarcie przesądziła o wygranej gospodarzy.

Tur Basket Bielsk Podlaski – KK Warszawa 98:86 (31:21, 23:24, 13:28, 31:13)
Tur Basket:
Król 20, Milewski 20, Weres 15, Mateusz Bębeniec 13, Kuczyński 11, Wróblewski 10, Stefanik 6, Pisarczyk 3, Marczuk.

Stal Stalowa Wola – Żubry Białystok 83:94 (23:25, 22:23, 21:26, 17:20)
Żubry:
Wydra 21, Parszewski 21, Andruk 16, Rapucha 13, Misiewicz 8, Zabielski 6, Wielechowski 6, Kamiński 2, Maciej Bębeniec 1, Bombrych, Kosobudzki, Sulima–Dolina.

Inne wyniki 6. kolejki:
ŁKS AZS Łódź – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 80:73. Mecze Sokół Ostrów Wielkopolski – Dziki Warszawa, AZS AJK Kielce – HydroTruck Sky Tattoo II Radom, Ochota Warszawa – PKK 99 Pabianice zostały przełożone na środę.