Żubry Białystok zachowały więcej sił w końcówce i pokonały Kolejarza Radom

Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zajmują w tabeli II ligi 3. miejsce
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zajmują w tabeli II ligi 3. miejsce Wojciech Wojtkielewicz
W weekend w rozgrywkach II ligi koszykarzy zagrały tylko Żubry Chorten Białystok. Tur Basket Bielsk Podlaski bowiem pauzował. Białostoczanie w Radomiu pokonali po bardzo wyrównanym meczu Kolejarza Basket 69:63. Żubry Chorten Białystok w tabeli II liogi koszykarzy zajmuje trzecie miejsce.

Sobotni mecz nie był łatwy dla koszykarzy trenera Krzysztofa Kalinowskiego. Po przegraniu pierwszej kwarty w wyjazdowym spotkaniu z Kolejarzem Basket Radom 11:20 białostoczanie musieli gonić rywala. Do przerwy odrobili sześć "oczek", ale na drugą połowę wychodzili jeszcze z deficytem trzech punktów 33:36.

W 23 minucie, po trójce Michała Bombrycha, tablica wyników wyświetliła remis 40:40. Chwilę później trafił Andrzej Misiewicz, a Szymon Jaworski dorzucił punkt z linii rzutów wolnych i Żubry wyszły na prowadzenie 43:40. W 27 minucie był jednak kolejny remis 46:46, a trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 54:54.

Wyrównana walka trwała do samego końca spotkania. Na 5 minut przed końcem meczu gospodarze z Radomia wygrywali 63:58. W 37 minucie był kolejny remis, do którego doprowadziły skuteczne akcje i punkty Andrzeja Misiewicza i Pawła Trypusa 63:63. W ostatnich trzech minutach punkty zdobywali już wyłącznie koszykarze Żubrów. Trafili Misiewicz, Arkadiusz Zabielski i Mariusz Rapoucha i białostoczanie zakończyli ten trudny mecz wygraną 69:63.

Kolejarz Basket Radom - Żubry Chorten Białystok 63:69 (20:11, 16:22, 18:21, 9:15)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 14, Michał Bombrych 10, Szymon Jaworski 6, Andrzej Misiewicz 15, Arkadiusz Zabielski 12, Daniel Kamiński 2, Patryk Milewski 7, Mateusz Niewiński, Patryk Trypus 3.