Żubry Leo-Sped Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski odprawili rywali z kwitkiem

(mark)
Żubry wygrały ze Stalą Stalowa Wola i wciąż są liderem II ligi
Żubry wygrały ze Stalą Stalowa Wola i wciąż są liderem II ligi Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Leo-Sped Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski wygrali swoje mecze w II lidze. Żubry pokonały Stal Stalowa Wola 92:77, a Tur na wyjeździe wygrał z GLKS Nadarzyn 109:88.

W Białymstoku mimo różnicy 15 punktów, z jaką wygrały Żubry ze Stalą Stalowa Wola oglądaliśmy wyrównany mecz. Początek spotkania należał do gości, którzy objęli prowadzenie 8:1. Białostoczanie wyraźnie nie mogli się wstrzelić. W 6 minucie doprowadzili do wyrównania 13:13 po trafieniu Czosnowskiego, a w 8 min. Lewandowski wyprowadził Żubry na prowadzenie 17:16. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gości, którzy wygrali tę część meczu 24:20. Także w drugiej kwarcie o jeden punkt lepsza była Stal prowadząc do przerwy 45:40.

Szybko białostoczanie w trzeciej kwarcie doprowadzili do remisu 47:47 w 22 minucie. Goście jednak odzyskali inicjatywę i wygrywali kilkoma punktami do 29 minuty. Wtedy to Wróblewski ponownie wyrównał wynik meczu (64:64), trójką dał prowadzenie (67:64), a Wielechowski kolejną trójką ją powiększył (70:64).

W ostatniej części sobotniego meczu Żubry utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, które w 37 minucie urosło do 14 oczek (wsad Warszawskiego) - 89:75, by wygrać cały mecz 92:77.

Z kolei bielski Tur losy meczu rozstrzygnął w drugiej części spotkania. Do przerwy GLKS Nadarzyn prowadził bowiem 56:51. Po przerwie ton rywalizacji nadawali już podopieczni trenera Kamila Zakrzewskiego. Trzecia kwarta 29:15 dla Tura, a czwarta 29:17 dla Tura. Cały mecz wygrana bielskich koszykarzy 109:88.

Żubry Leo Sped Białystok - Stal Stalowa Wola 92:77 (20:24, 20:21, 30:19, 22:13)
Żubry: Wróblewski 16, Czosnowski 20, Wielechowski 12, Parszewski 14, Warszawski 10 oraz Lewandowski 10, Kamiński, Bombrych, Zabielski 10, Andruk, Rećko, Szczerbatiuk.
Stal: Buczek, Kaczmarski 6, Bandyga 15, Łabuda 12, Gumiński 26 oraz Tabor 9, Bejnar 9, Siembida, Bzdoń.

GLKS Nadarzyn - Tur Basket Bielsk Podlaski 88:109 (26:29, 30:22, 15:29, 17:29).
Nadarzyn: Proczek 18, Goździkowski, Chadaj 10, Kuźkow 27,Nowakowski 4 oraz Tymiński, Mazurek, Herczyk 7, Leszkiewicz 9, Dalkowski 7.
Tur: Lewandowski 20, Marczuk, Kus 20, Pisarczyk 9, Stefanik 10 oraz Mateusz Bębeniec 14, Kuczyński 16, Kiluk, Monach, Maciej Bębeniec 22, Milewski 8.

Zobacz koniecznie: Jagiellończycy spotkali się z dziennikarzami i zapowiedzieli walkę o dublet