Zwycięstwa Freskovity i Wigier

Łukasz Jegliński z Freskovity (przy piłce) w pierwszej połowie meczu radził sobie bardzo dobrze. Po przerwie było już gorzej. B. Maleszewska
Białystok, Gutów Mały. Po 2:1 wygrały swoje kolejne mecze sparingowe drugoligowe Wigry Suwałki oraz Freskovita Wysokie Mazowieckie. Wigry pokonały Omegę Kleszczów, a Freskovita Olimpię Zambrów.

Przebywające na zgrupowaniu w Gutowie Małym Wigry zwyciężyły 2:1 czwartoligową Omegę. Prowadzenie dla suwalczan w 36 minucie, po podaniu Piotra Rybkiewicza, zdobył Sebastian Świerzbiński. Zwycięskiego gola w końcówce spotkania strzelił Łukasz Stasiak.

Nieoczekiwane emocje przyniosły ostatnie minuty meczu sparingowego pomiędzy Freskovitą a Olimpią.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando Freskovity Wysokie Mazowieckie. W 23 minucie drugoligowcy objęli prowadzenie po golu Wojciecha Kobeszko. Sto dwadzieścia sekund później było już 2:0. Rafał Szczepanik z lewego skrzydła tak dośrodkował piłkę, że wylądowała w bramce Olimpii, kompletnie zaskakując testowanego zawodnika MKS Korsze 19-letniego Adriana Dobłowskiego.

Kolejne gole wydawały się kwestią czasu. "Mleczni" grali szybko, z polotem, łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich. Jednak przed przerwą do siatki już nie trafili.

W drugiej części sparingu obraz gry uległ nieoczekiwanej zmianie. Trzecioligowcy z Zambrowa nie zamierzali czekać na egzekucję, podjęli walkę i to oni zaczęli stwarzać zagrożenie w polu karnym rywala. W 84 minucie kontaktową bramkę strzelił Łukasz Krawczyk. Ten sam zawodnik tuż przed końcem spotkania mógł nawet doprowadzić do remisu. Krawczyk wymanewrował niemal całą wysokomazowiecką defensywę i tylko udana interwencja Artura Holewińskiego uratowała Freskovitę przed utratą gola.

Wigry Suwałki - Omęga Kleszczów 2:1 (1:0)
Bramki dlan Wigier: Świerzbiński 36, Stasiak 82

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Kobeszko 23, 2:0 - Szczepanik 25, 2:1 - Krawczyk 84.