GAZETA
  WSPÓŁCZESNA

  Wielkie wesele syna gwiazdy disco polo!

  Rozwiń
  Zwyrodnialec zrobił sobie z psa tarczę strzelniczą! Kundelek...

  Zwyrodnialec zrobił sobie z psa tarczę strzelniczą! Kundelek nie przeżył

  Tomasz Jurak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zwyrodnialec zrobił sobie z psa tarczę strzelniczą! Kundelek nie przeżył
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Jurak

  Z małego psa ktoś zrobił sobie tarczę do strzelania z wiatrówki. Zanim kundelek trafił do schroniska, dwa dni leżał pod płotem jednej z posesji. W końcu ktoś się zlitował i powiadomił straż miejską. Zwierzak jednak nie przeżył.
  Okrucieństwo w Gierałtowie w gminie Nowogrodziec. Mały kundelek stał się dla kogoś tarczą strzelniczą. Psa znaleziono pod płotem jednej z posesji. Leżał tam dwa dni, zanim ktoś się zlitował i powiadomił straż miejską z Nowogrodźca. Ta powiadomiła Schronisko Związku Gmin "Kwisa" w Przylasku.

  - Pies trafił do nas w stanie ciężkim, był operowany. Niestety nie zdołaliśmy go uratować – opowiada pracownica schroniska.

  Po pierwszych oględzinach przeprowadzonych przez weterynarza okazało się, że zwierzak został sześciokrotnie postrzelony. Na zdjęciu rentgenowskim wyraźnie było widać kształty śrutów do wiatrówki. Najprawdopodobniej ktoś z wioski postanowił na żywym zwierzaku sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i dać upust sadystycznym zapędom. Zwyrodnialec musiał strzelać z niewielkiej odległości, bowiem niektóre śruty utkwił głęboko w ciele zwierzęcia. Podczas przeprowadzonej operacji udało się wyciągnąć jedynie trzy z nich, reszta pozostała w ciele psa.

  Jak się dowiedzieliśmy, kilka dni później z tej samej miejscowości do schroniska trafił kolejny pies. Tym razem ktoś najprawdopodobniej skopał czworonoga. Do zdarzenia doszło ponoć w tej samej okolicy, gdzie znaleziono postrzelonego kundelka.

  Pracownicy schroniska nie wykluczają, że dokonała tego ta sama osoba. Według straży miejskiej w Nowogrodźcu na wiosce nikt nic nie wie, albo nie chce mówić. - W tak małych społecznościach ludzie często wiedzą dużo, ale nie chcą donosić na sąsiadów – mówią strażnicy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)