2 liga. Remis w hitowym starciu w Stalowej Woli. Sebastian Strózik uratował punkt dla Stali

Kamil Górniak
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, mecz stał na wysokim poziomie, a zielono-czarni do wyrównania doprowadzili w doliczonym czasie gry.

Sobotnie spotkanie od mocnego uderzenia mogli zacząć goście z Kołobrzegu, ale uderzenie z ostrego kąta Leona Krekovicia obronił Mikołaj Smyłek. Zielono-czarni próbowali zmusić rywali do błędu mocnymi dośrodkowaniami, lecz te padały łupek doświadczonego Marka Kozioła.

Z kolei pod bramką Stalówki szalał Jonathan Junior, z którym spore problemy w defensywie mieli zawodnicy ze Stalowej Woli. Brazylijczyk w barwach Kotwicy próbowali kilka razy uderzać na bramkę. Najbliżej szczęścia był w 25. minucie kiedy to rykoszecie na rzut rożny piłkę odbił Smyłek.

W zespole gospodarzy dobrze prawą stroną próbował się kilkukrotnie przedzierać Patryk Zaucha oraz Sebastian Strózik, lecz brakowało celnego podania w ostatnich chwilach akcji. Groźny był również Kacper Chełmecki, lecz i jemu nie udało się pokonać golkipera Kotwicy. Gospodarzom brakowało trochę egoizmu przed polem karnym, gdyż kilkukrotnie zamiast uderzać szukali partnerów.

Po przerwie było jeszcze ciekawiej. Akcje przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. Aktywny był Kreković, który uderzał zarówno celnie jak i niecelnie, lecz nie zdołał pokonać Smyłka. Stal również nie zamierzała składać broni, lecz nie było klarownych okazji bramkowych. Sygnał ostrzegawczy zielono-czarnym dał w 78. minucie Filip Kozłowski, który trafił w słupek. Z kolei w 81. minucie sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie.

Najpierw zrobiło się niezwykle groźnie w polu karnym gości, a po chwili po szybkiej kontrze Jonathan Junior w sytuacji sam na sam pokonał Smyłka. Stalówka walczyła do końca i w czwartej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Sebastian Strózik.

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jonathan Junior 81, 1:1 Strózik 90+4

Stal: Smyłek - Kowalski (84 Ziarko), Oko, Furtak, Zaucha, Urban, Soszyński ż (84 Mydlarz), Sukiennicki, Chełmecki (81 Górski), Imiela ż (68 Pioterczak), Strózik. Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Kotwica: Kozioł - Polak ż, Kort, Kosakiewicz ż, Cywiński ż (70 Kozłowski), Kozajda, Oliveira, Wełna ż, Bykowski (46 Madembo ż), Jonathan Junior, Kreković. Trener Ryszard Tarasiewicz.

Sędziował Jarzębak (Bytom). Widzów 1864.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?