Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem

Na niemieckich boiskach Orły Górskiego robiły prawdziwą furorę. Rywalizację zaczęły od zaskakującej wygranej nad Argentyną. Po ośmiu minutach Polacy prowadzili już 2:0 po golach Grzegorza Laty i Andrzeja Szarmacha. Trafienie Heredii w 60. minucie pozwoliło Argentyńczykom myśleć o remisie, ale kilkanaście sekund później prowadzenie podwyższył Lato. Ostatecznie mecz zakończył wynikiem 3:2, a zagraniczna prasa rozpływa się nad grą Polaków.

MŚ 1974: 15.06.1974 Polska - Argentyna 3:2

Mecze otwarcia reprezentacji Polski na mundialach. Jak radzili sobie Biało-Czerwoni?