Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Obok złotego medalu Wojciecha Nowickiego w mistrzostwach...

Podsumowanie 2020 roku. Medale i mecze przy pustych trybunach

Obok złotego medalu Wojciecha Nowickiego w mistrzostwach Polski dwa medale wywalczył Damian Czykier także z Podlasia. Wraz z Radosławem Sacharczukiem, Arturem Łęczyckim i Rafałem Łupińskim wygrał w sztafecie 4x100 metrów (40,40 s), a ponadto triumfował w swojej koronnej konkurencji 110 metrów przez płotki –13,92 s.
Ósmy złoty medal letnich mistrzostw Polski zdobyła skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko. We Włocławku skoczyła 188 cm i bez powodzenia atakowała 190 cm.
Mistrzynią Polski w biegu na 200 metrów została 22-letnia Marlena Gola z Podlasia. Sprinterka w finale uzyskała 23,64 s.
W ostatniej konkurencji rozgrywanej na mistrzostwach, czyli bieg na 5000 tysięcy metrów kobiet, także triumfowała zawodniczka Podlasia. Katarzyna Jankowska wygrała z czasem 16:06,02 min.
Srebrne medale wywalczyły dwie inne lekkoatletki Podlasia. Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą w najlepszej próbie miała 17,34 m, a wygrała Paulina Guba z UMCS Lublin – 18,09 m. Niewiele do złota zabrakło skoczkini w dal Magdalenie Żebrowskiej, która skończyła konkurs z wynikiem 6,23 m. Wygrała Joanna Kuryło z AZS Wrocław – 6,35 m.
Dwa medale w rzucie oszczepem zdobyli przedstawiciele Hańczy Suwałki. Bardzo dobrze spisała się Maria Andrejczyk. Podopieczna Karola Sikorskiego trzykrotnie przekroczyła 60 metrów, a w najlepszej próbie posłała oszczep na 62,66 m. To dziesiąty w tym roku wynik na świecie.
- Cieszę się, że pomimo perturbacji zdrowotnych wróciłam na poziom powyżej 60 metrów – cieszyła się Andrejczyk. – Rok temu nie miałam takiego luzu w barku, a teraz skupiłam się na tym elemencie.
Natomiast brąz dla suwalskiego klubu dołożył Hubert Chmielak. Zawodnik podium zapewnił sobie w ostatniej próbie gdzie osiągnął 76,52 m.

Polecamy

Trenerski dwugłos po meczu Piast - Jagiellonia

W sobotę 70. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego

Sabalenka o drugim finale w dwa tygodnie ze Świątek: „Nie będę ostrożna, zaryzykuję”