Olimpia Zambrów odniosła bardzo ważne zwycięstwo z Legionovią
Olimpia Zambrów odniosła bardzo ważne zwycięstwo z Legionovią Karolina Przybylak
W 31. kolejce III ligi cenne zwycięstwa odniosły ŁKS Łomża i Olimpia Zambrów. Łomżanie pokonali na wyjeździe 3:1 Concordię Elbląg, a zambrowianie w takim samym stosunku uporali się u siebie z Legionovią Legionowo. Nie powiodło się tylko rezerwom Jagiellonii Białystok, które w dramatycznych okolicznościach przegrały w delegacji 0:1 z GKS-em Bełchatów.

Na początku meczu w Zambrowie nic nie wskazywało na szczęśliwy dla gospodarzy finał. Lepiej prezentowała się Legionovia i zasłużenie objęła prowadzenie. W 24. minucie między stoperów Olimpii wbiegł Mateusz Szwed i strzałem w długi róg dał gościom prowadzenie.

Ważnym momentem była końcówka pierwszej połowy, kiedy nasz zespół wyrównał z rzutu karnego, po uderzeniu Patryka Malinowskiego. Po zmianie stron Olimpia poszła za ciosem. W 61. minucie na prowadzenie wyprowadził ją Rafał Parobczyk, który zakręcił w polu karnym obrońcami rywala i strzelił nie do obrony, a kilka minut później z kolejnego karnego wynik ustalił Jakub Romanowicz.

- Nerwowo weszliśmy w to spotkanie, mając w głowach to, że dwa ostatnie mecze, mimo że graliśmy dobrze, nie przyniosły nam punktów i na początku przewagę miał zespół Legionovii - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Olimpii Mykoła Dremluk. - Ale wielkie brawa i szacunek dla chłopaków za to, że pozbierali się w odpowiednim momencie, a ich charakter i zaangażowanie były na najwyższym poziomie - dodał.

III liga: Concordia - ŁKS 1:3. Początek słaby, koniec wspaniały

Concordia Elbląg w poprzedniej kolejce dostała ciężkie lanie 15:0 od Pogoni Grodzisk Mazowiecki i łomżyńscy kibice mieli prawo oczekiwać łatwego zwycięstwa swojej drużyny. Tymczasem ŁKS rozpoczął niemrawo i został za to ukarany w końcówce pierwszej połowy utratą gola, po trafieniu Kacpra Sionkowskiego.

Po przerwie Concordia próbowała podwyższyć prowadzenie, ale z czasem łomżanie obudzili się i przejęli inicjatywę. Efekt przyszedł już w 66. minucie, kiedy do remisu doprowadził Adrian Bielka, dobijając własny strzał. Kwadrans później ŁKS wyszedł na prowadzenie, po uderzeniu głową Patryka Winsztala.

Gospodarze próbowali w końcówce wyrównać i do rzutu rożnego w pole karne naszego zespołu pobiegł ich bramkarz Maksymilian Manikowski. Futbolówkę przejęli jednak przyjezdni i do pustej bramki skierował ją Bielka, ustalając wynik potyczki. Łomżanie mają już 42 punkty i są coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania w III lidze.

GKS Bełchatów - Jagiellonia II 1:0. Zmarnowany karny i przykra porażka

Podobnie jak zespoły z Łomży i Zambrowa, także rezerwy Jagielloni źle weszły w mecz, tracąc w Bełchatowie gola już w 6. minucie, kiedy po rzucie wolnym Miłosza Piekutowskiego pokonał Jarosław Trzeboński. Zdobywca bramki wyleciał z boiska za faul taktyczny w końcówce pierwszej połowy i białostoczanie mieli sporo czasu na odrobienie strat.

Mało tego, Żółto-Czerwoni od 62. minuty grali przeciwko dziewiątce bełchatowian, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Mikołaj Grzelak. Niestety, niedługo potem ten sam los spotkał Alana Rybaka i nasza drużyna miała znów tylko jednego zawodnika więcej. Powinna to wykorzystać w końcówce, ale zmarnowała rzut karny. Uderzenie Dawida Polkowskiego obronił golkiper GKS-u, a Kamil Huczko chybił przy dobitce i ekipa ze stolicy Podlasia zeszła z boiska pokonana, co mocno komplikuje jej sytuację.

WYNIKI 31. KOLEJKI

• Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Mateusz Szwed (24), 1:1 - Patryk Malinowski (40-karny), 2:1 - Rafał Parobczyk (61), 3:1 - Jakub Romanowicz (66-karny).
  • Olimpia: Przybylak - Ciborowski, Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Romanowicz, Malinowski, Korczak, Siudak (46. Gojko), Parobczyk, Triuchan (70. Drapsa).
  • Concordia Elbląg - ŁKS 1926 Łomża 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 - Kacper Sionkowski (45), 1:1 - Adrian Bielka (66), 1:2 - Patryk Winsztal (83), 1:3 - Adrian Bielka (90).
  • ŁKS Łomża: A. Olszewski - Skowronek, Mich, Owczarek (63. Żebrowski), Winsztal, Bernatowicz (63. Walczak), Wenger, B. Olszewski, Bielka (90. Mordasiewicz), Azikiewicz (52. Felipe), Karmański (52. Kuźma).
  • GKS Bełchatów - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Jarosław Trzeboński (6).
  • Jagiellonia II: Piekutowski – Pankiewicz (69. Huczko), Czerech, Kobus, Olszewski, Stypułkowski (65. Hirosawa), Polkowski, Wasilewski (75. Orpik), Wojdakowski (75. Matus), Rybak, Vinicius.
  • Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3, Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5, Broń Radom - Victoria Sulejówek 1:1, Legia II Warszawa - GKS Wikielec 1:0, Pelikan Łowicz - Warta Sieradz.
  • 19 maja (niedziela): Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów Mazowiecki (godz. 15).

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 31 67 96-30
2. Legia II Warszawa 31 61 63-36
3. Unia Skierniewice 31 59 71-42
4. GKS Bełchatów 31 52 52-40
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 31 50 63-43
6. Pelikan Łowicz 31 49 49-36
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 30 47 54-44