MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Sprawdź, co stało się na trasie drugiego etapu Vuelta a Espana kobiet.
Sprawdź, co stało się na trasie drugiego etapu Vuelta a Espana kobiet. TWITTER/MOVISTAR TEAM
Kanadyjka Alison Jackson (EF Education-Cannondale) wygrała drugi etap Vuelta a Espana kobiet. Jako czwarta 118-kilometrową trasę pokonała Katarzyna Niewiadoma (Canyon/SRAM Racing). Oprócz najlepszej polskiej kolarki w hiszpańskim prestiżowym wyścigu startują jeszcze dwie Biało-Czerwone. Karolina Perekitko zajęła 54. miejsce, a Aurela Neuro została sklasyfikowana na 116. pozycji (obie Winspace). Na końcowym odcinku trasy doszło do dwóch kraks.

Niebezpieczna sytuacja podczas drugiego etapu

Dziś kolarki miały do przejechania 118 kilometrów. Trasę z miasta Bunol do prowincji Moncofa ulokowanej w Walencji najszybciej pokonała Kanadyjka Alison Jackson. Po minięciu linii mety 35-latka była przeszczęśliwa. Zwyciężczyni jednodniowego wyścigu Paris – Roubaix Femmes najwięcej sił zachowała się na finiszu.

Na pewno tyle uśmiechu nie było na twarzach cyklistek, które uczestniczyły w kraksach. Pierwsza miała miejsce dokładnie przed słupkiem oznaczającym ostatnie 3 kilometry. - Jedna z kolarek zahaczyła o barierki. Jadąc tuż za nią zawodniczki nie były w stanie przejechać obok rywalki. W zderzeniu uczestniczyło kilka kolarek. Ta sytuacja spowodowała, że jadąca z tyłu m.in. Holenderka Demi Vollering musiała zmniejszyć prędkość, co przełożyło się na końcowy wynik.

Po chwili, a dokładnie 2,4 km przed końcem Touru w okolicach ronda doszło do kolejnego wypadku z udziałem jeszcze większej liczby zawodniczek.

Oba zdarzenie miały wpływ na końcowy rezultat m.in. Niemki Liane Lippert (Movistar), czy wicemistrzyni olimpijskiej z 2012 roku Brytyjki Elizabeth Deignan (Lidl-Trek).

Trzy Polki na hiszpańskich trasach

W tegorocznej dziesiątej już edycji La Vuelta Femenina nie brakuje polskich akcentów. Duże powody do zadowolenia może mieć Katarzyna Niewiadoma (Canyon/SRAM Racing), która zajęła czwarte miejsce. Dzień wcześniej zajęła identyczne miejsce w jeździe drużynowej na czas.

W regionie Walencji 54. miejsce zajęła Karolina Perekitko z zespołu Winspace. Na odległył 116. miejscu zawody zakończyła Aurela Neuro reprezentująca barwy tego samego teamu.

Już jutro wyścig ruszy w głąb Półwyspu Iberyjskiego przez Aragonię, a w Teruel możliwa jest ucieczka kilku kolarek. Transmisja 3. etapu w Eurosport 2 i Playerze. Początek o godz. 15.30.

Obecna edycja składa się z ośmiu etapów. Ostatni zaplanowano na 5 maja. Tam cyklistki powalczą w regionie Madrytu. Finał Vuelty premiuje ''góralki''.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?