1 liga. Artur Skowronek: Z punktu należy się cieszyć

Artur Skowronek, trener Wigier Suwałki
Artur Skowronek, trener Wigier Suwałki Tomasz Bolt/Polskapresse
Wigry Suwałki zremisowały 1:1 wyjazdowy mecz z Odrą Opole. To był piąty mecz suwalczan w ciągu 15 dni.

Przyjechaliśmy na trudny teren głodni trzech punktów. Po tym spotkaniu na chłodno możemy jednak powiedzieć, ze dopisujemy do swojego dorobku bardzo cenny jeden punkt, z którego patrząc na przebieg meczu, należy cieszyć się. Chłopaki w 15 dni rozegrali piąty mecz. Przy małej rotacji w składzie to w drugiej połowie było widać. Chcieliśmy dalej utrzymywać się przy piłce, być płynni w ataku pozycyjnym, ale Odra mocno doskakiwała, była agresywna, przejęła inicjatywę. Cieszę się z tego, jak byliśmy konsekwentni. W drugiej połowie, w zmienionym ustawieniu, przeciwnikowi było trudno w ataku pozycyjnym i o to nam chodziło.
Po tej serii pięciu spotkań zamykamy pewien etap. Mogę pogratulować swoim piłkarzom, że tak pracowali na ten punkt, który teraz daje nam w tabeli drugie miejsce.

Mirosław Smyła, trener Odry Opole
Gdybyśmy wygrali trzy mecze z rzędu, a potem rozegrali takie spotkanie, jak dziś, to może w szatni nie byłoby tak dużej złości. Zespół od pierwszej do ostatniej sekundy dążył do tego, by w końcu wygrać w tym roku. Nie udało się. Nie wolno nie zauważyć, że trybuny dopingowały przez pełne 90 minut. Wspierały zespół, który dało się oglądać dziś z przyjemnością. Brakowało nam skuteczności. Stworzyliśmy kilka sytuacji, które powinny zostać wykorzystane. Piłka jest niewdzięczna. Śruba jest czasami tak mocno przykręcona, że trzeba się jeszcze bardziej starać, by temu podołać. Myślę, że zespół po dzisiejszym spotkaniu podtrzyma tę sportową złość i w piątek powalczymy w Mielcu ze Stalą o upragnione zwycięstwo, na które w tej chwili już po prostu zasługuje. Droga, którą obraliśmy i zaprezentowana gra napawają optymizmem. Wierzę, że zdobycie trzech punktów to kwestia czasu.