3. liga. Komplet punktów Olimpii Zambrów i MKS Ruch Wysokie Mazowieckie

ma, lis
Olimpia Zambrów wygrała 2:1 z MKS Ełk
Olimpia Zambrów wygrała 2:1 z MKS Ełk Wojciech Wojtkielewicz
Wygrane w gościach zaliczyły w środę drużyny Olimpii Zambrów i MKS Ruch Wysokie Mazowieckie

Zambrowianie wygrali 1:0 z MKS Ełk, a jedyną bramkę zdobył Kamil Jackiewicz.

– Kamil uderzył z około 30 metrów i ten gol był ozdobą spotkania – opowiada Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. – Ełk w pierwszej połowie praktycznie nie miał okazji bramkowych. Natomiast w drugiej rywale trochę nas przycisnęli. Była sytuacja, że Przemek Jastrzębski wybił piłkę z linii bramkowej. Natomiast my mieliśmy dobre kontry, które na bramki powinii zamienić Kamil Zalewski, czy Mateusz Nikołajuk.

Pierwsze punkty w sezonie dopisał sobie beniaminek z Wysokiego Mazowieckiego. MKS Ruch wygrał 2:1 z Ursusem Warszawa, a oba gole dla gości zdobył Bartłomiej Gromek. Pierwszego w 23 minucie. Po rzucie rożnym gospodarze wybili piłkę przed swoje pole karne, którą przejął Gromek i ładny strzałem lewą nogą pokonał bramkarza. Goście umiejętnie się broniąc utrzymali prowadzenie do 87 minuty. Wtedy piłkę w polu karnym Ruchu dostał Maksymilian Vogtman i mając dużo miejsca i czasu wyrównał. Ruch decydujący cios zdołał zadać w doliczonym czasie gry. Gromek tym razem przedarł się lewym skrzydłem i zdobył swoją drugą bramkę.

Drugiej porażki doznali piłkarze ŁKS 1926 Łomża. Tym razem Biało-czerwoni z Łomży na wyjeździe 1:5 ulegli spadkowiczowi z drugiej ligi - Legionovii Legionowo.

- Fatalnie to wygląda - podkreśla po meczu Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS 1926 Łomża. - Brakuje nam jakości, a młodzi zawodnicy jeszcze nie podejmują walki. I jeżeli nie zaczną walczyć na 200 proc., grać z zębem i być po prostu waleczni, to będzie katastrofa - dodaje szkoleniowiec.

Do przerwy ŁKS przegrywał tylko 0:1, a Krystiana Kalinowskiego pokonał Piotr Krawczyk. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie. Na listę strzelców wpisali się kolejno Patryk Koziara i ponownie Krawczyk, a bramka na 0:3 padła w chwili, gdy poza boiskiem opatrywany był Paweł Wasiulewski. Doświadczony obrońca wrócił na boisko, ale w 70 min. ŁKS stracił kolejnego piłkarza. Kontuzji kostki doznał bowiem Rafał Zalewski. A ponieważ opiekun ŁKS-u wykorzystał już limit zmian, do końca spotkania Biało-czerwoni musieli grać w 10. I w tym okresie stracili kolejne dwie bramki. Gospodarzom odpowiedział Cezary Demianiuk, który wykorzystał podanie Rafała Maćkowskiego i przelobował bramkarza Legionovii.

- I to jest jedyny malutki plusik tego spotkania, że grając w osłabieniu zdobyliśmy bramkę - przyznaje opiekun „ełkaesiaków”. - Generalnie mamy problemy w środku pola, gdzie brakuje nam jakości i nie ma celnego podania do partnera z przodu. Młodzi chłopcy wybijają piłki na oślep, wprost pod nogi rywali, a ci z tego korzystali. Nie załamujemy się jednak i będziemy walczyć do końca - dodaje szkoleniowiec

Ursus Warszawa – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Bartłomiej Gromek 23, 1:1 Maksymilian Vogtman 87, 1:2 Bartłomiej Gromek 90.+3.
MKS Ruch: Rakowiecki – Stankiewicz, Gromek, Tecław, Zysik (76. Faszczewski), Samluk, Gosk (70. Babul), Olesiński, Brokowski (65. Zambrowski), Skibko, Gajewski (89. Buć).

Legionovia Legionowo – ŁKS 1926 Łomża 5:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Krawczyk 12, 2:0 Koziara 58, 3:0 Krawczyk 63, 3:1 Demianiuk 75, 4:1 Koziara 77. 5:1 Mazurek 86
ŁKS: Kalinowski - Rakowski, Melao, Wasiulewski, Ziemak (55 Mocarski) - Wardzyński (60 Tarnowski), Kacprzyk (Rydzewski 65), Zalewski, Modzelewski (Cychol 69) - Maćkowski, Demianiuk.

MKS Ełk – Olimpia Zambrów 0:1 (0:1)
Bramka
: Kamil Jackiewicz 30
Olimpia: Czapliński – P. Jastrzębski, Łupiński, Zakrzewski (55. Koncewicz), Dawidowicz, Gryko (65. Nasuto), Malinowski, Ostaszewski, M. Jastrzębski (58. Prolejko), Jackiewicz, Zalewski (85. Nikołajuk).

Inne wyniki 2. kolejki
Legia II Warszawa – Polonia Warszawa 2:1, Huragan Morąg – Sokół Ostróda 0:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Broń Radom 3:0, Unia Skierniewice – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Biała Piska 2:1