57. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym....

  57. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Okręgowe eliminacje (zdjęcia)

  (jch)

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Organizatorem eliminacji okręgowych Olimpiady w Białymstoku jest od 9 lat Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
  1/6
  przejdź do galerii

  Organizatorem eliminacji okręgowych Olimpiady w Białymstoku jest od 9 lat Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. ©Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

  16 stycznia 2016 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe 57. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  Bieżąca edycja Olimpiady organizowana jest pod hasłem „Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”.
  Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą z wielu dziedzin, takich jak politologia, stosunki międzynarodowe, prawo czy historia.

  W eliminacjach okręgowych wzięło udział 56 uczestników z 19 szkół z terenu województwa podlaskiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych, którzy mieli za zadanie udzielić pisemnych odpowiedzi na pytania zawarte w przygotowanych zestawach, a najlepsi z nich, w części ustnej odpowiadali na wylosowane pytania przed jury złożonym z pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Prawa UwB.

  Województwo podlaskie będzie reprezentowane w finale centralnym w dniach 19-20 marca 2016 r. w Warszawie przez następujących pięciu laureatów eliminacji okręgowych: Przemysława Stolarskiego z II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, Pawła Horbę z IV LO im. C. K. Norwida w Białymstoku, Aleksandra Koprowskiego z III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego w Suwałkach, Marcina Pisańskiego z II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku oraz Daniela Jarmoca z I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo