Arka Gdynia-Lech Poznań (bramki, wideo online). Zabójcza końcówka meczu!

KaWu
Arka Gdynia-Lech Poznań (bramki, wideo online)
Poziom tego spotkania na pewno nie powalił kibiców na kolana. Na boisku zwyczajnie w świecie wiało nudą. Jednak ostatnie 5 minut będzie niezapomniane dla kibiców Kolejorza.

W pierwszej połowie wartą odnotowania jest z pewnością przewrotka nowego nabytku Lecha - Ubiparipa. Serb świetnie złożył się w polu karnym Arki. Piłka jednak minęła bramkę Moretto.

Najlepszym podsumowaniem I połowy niech będzie fakt, że obie drużyny oddały łącznie tylko jeden celny strzał na bramkę. Autorem tego uderzenia był prawy pomocnik Arki Giovanni Duarte.

Mecz rozpoczął się na dobre 5 minut przed jego zakończeniem. Niepotrzebna strata przed własnym polem karnym Arki. Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez piłkarzy Kolejorza. Wrzutka w pole karne i Bartosz Ślusarski zdobywa głową pierwszą bramkę.

Bramka na 0-2 padła po trzech minutach od pierwszej. Świetnym podaniem do Rudnevsa popisał się Murawski. Łotewski snajper nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Minutę później rezultat ustalił drugi rezerwowy, Tomasz Mikołajczak. Przy tym golu asystował Ślusarski.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Bartosz Ślusarski (85), 0:2 Artjoms Rudnevs (88), 0:3 Tomasz Mikołajczak (89).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Ante Rozic. Lech Poznań: Mateusz Możdżeń.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice). Widzów 11 000.

Arka Gdynia: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Ante Rozic, Emil Noll, Robert Bednarek - Giovanni Duarte (76. Junior Ross), Maciej Szmatiuk, Paweł Zawistowski, Miroslav Bozok (82. Filip Burkhardt), Tadas Labukas - Joseph Desire Mawaye (46. Wojciech Wilczyński).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Manuel Arboleda, Bartosz Bosacki, Luis Henriquez - Jakub Wilk (59. Artjoms Rudnevs), Mateusz Możdżeń (46. Hubert Wołąkiewicz), Rafał Murawski, Semir Stilic, Bartosz Ślusarski - Vojo Ubiparip (80. Tomasz Mikołajczak).