Augustowianin mistrzem Europy!

pzmwinw
Kamil Borysewicz zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów do lat 17 w skokach na nartach wodnych za motorówką.

To wielki sukces utalentowanego zawodnika Sparty Augustów. Kamil wygrał wynikiem 48,0 metrów zajmując 1. miejsce ex aequo z Austriakiem Dorienem Llewellynem. Wobec złej pogody zaliczono ostatecznie rezultaty z elimiinacji bez rozgrywania finału. Borysewicz oraz jego trener Mateusz Krzywiński chcieli chociaż dogrywki z rywalem z Austrii, by wyłonić najlepszego skoczka, ale przeciwnik na to się nie zgodził.

W holenderskim Maurik, gdzie odbywały się mistrzostwa startowała w sumie trójka zawodników Sparty. Wszyscy spisali się bardzo dobrze. W skokach juniorek do lat 17 6. była Małgorzata Rutkowska (33,1 m). W slalomie juniorów U-14 8. pozycję wywalczył Krzysztof Wąż. 6. w slalomie U-17 był mistrz w skokach - Kamil Borysewicz.