Awans Tura i Żubrów w koszykarskim Pucharze Polski

Mariusz Klimaszewski, Krzysztof Jankowski [email protected]
Koszykarze Tura Bielsk Podlaski i Żubrów Białystok awansowali do II rundy Pucharu Polski. We wczorajszym meczu Tur pokonał SKK Siedlce 89:60, a pierwszoligowe Żubry Białystok wygrały w Olsztynie z miejscowym AZS UWM 76:69.

Podopieczni trenera Andrzeja Sinielnikowa - koszykarze Tura Bielsk Podlaski bez problemu pokonali wczoraj swoich rywali z II ligi SKK Siedlce, awansując do dalszych gier Pucharu Polski.
W drugiej rundzie zmierzą się z Żubrami Białystok.

- Przyjechaliśmy bez swoich czterech podstawowych koszykarzy (m.in. zabrakło Kamila Sulimy, który w ubiegłym sezonie grał w Turze - dop. red.), ale to żadne usprawiedliwienie naszej porażki. Tur po prostu jest silnym zespołem - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec drużyny z Siedlec Tomasz Araszkiewicz.

Bielszczanie także oszczędzali swoich najlepszych koszykarzy. - Tak na dobrą sprawę to koszykarze z "pierwszej piątki" przebywali na parkiecie tylko 8 minut. W sobotę gramy bardzo trudny mecz z jednym z kandydatów do awansu - zespołem Astorii Bydgoszcz. Zrozumiałe więc, że musieliśmy oszczędzać siły właśnie na to spotkanie - stwierdził trener Tura Andrzej Sinielnikow.

Wczorajszy mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy z Bielska Podlaskiego. Na szybkie i efektowne oraz skuteczne akcje Tura próbował odpowiadać młody gracz gości Marcin Nędzi. Było to jednak zbyt mało, by zatrzymać rozpędzoną drużynę Tura.

Mecz w zasadzie rozstrzygnął się już w drugiej kwarcie zakończonej prawdziwym pogromem Siedlec. Tur wygrał tę część spotkania 25:4 i do przerwy prowadził już 47:20.

W drugiej połowie grali koszykarze rezerwowi obu zespołów. I tę część spotkania także wygrali bielszczanie, odnosząc na finiszu zasłużone zwycięstwo 89:60.

Tur - SKK Siedlce 89:60 (22:16, 25:4, 23:20, 19:20)
Tur: Monach 8, Weres 9, Taranta, Poźniak 24, Bet 7, Kiluk 6, Rudak 5, Zakrzewski 2, Wysocki 6, Ćwikowski 6, Piotrowski 4, Kordian Jóźwiuk 12.
Siedlce: Mazurkiewicz 4, Chomka 18, Warecki 7, Bosek 2, Rafał, Kotwicki 6, Dębski 16, Nędzi 7.
Widzów: 100.

AZS UWM Olsztyn - Żubry Białystok 69:76. Punkty dla Żubrów zdobyli: Łotowski 21, Brzozowski 16, Zalewski 8, Rapucha 8, Zabielski 12, Kulikowski 7, Szczepiński 2, Kaczanowski 2.

Mecze II rundy koszykarskiej Pucharu Polski rozegrane zostaną 4 listopada. Dopiero w trzeciej fazie Pucharu do gry wkroczą ekipy z ekstraklasy.